Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimović, który urodził się 3 października 1981 roku w szwedzkim Malmo, to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników w historii piłki nożnej. Szwed ma na swoim koncie niezwykle bogatą karierę, w trakcie której reprezentował barwy kilku czołowych europejskich klubów. Ibrahimović występował między innymi w Juventusie, Interze Mediolan, Barcelonie, Milanie, Paris Saint-Germain czy Manchesterze United.

Czytaj dalej…

Na poziomie klubowym rozegrał już ponad 750 spotkań, zdobywając w niech prawie 500 bramek. Do tego wystąpił w 116 spotkaniach reprezentacji Szwecji, 62 razy wpisując się w nich na listę strzelców. Z drużyną narodową występował na sześciu wielkich turniejach.

W trakcie swojej kariery zdobywał mistrzostwa Holandii (z Ajaksem), Włoch (z Interem), Hiszpanii (z Barceloną) i Francji z (PSG). Na swoim koncie ma również triumf w Lidze Europy (z Manchesterem United). W bogatej kolekcji trofeów niewątpliwie brakuje mu zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Na początku 2020 roku piłkarz, po pobycie w Stanach Zjednoczonych i występach w Major League Soccer, postanowił wrócić do Włoch i reprezentuje barwy Milanu.