Leonardo Bonucci

Leonardo Bonucci

Urodzony w 1987 roku Leonardo Bonucci pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach US Viterbese, z którego trafił do szkółki Interu Mediolan. Zawodnikiem klubu z San Siro, z którego był wypożyczony także do Treviso i AC Pisa, był do końca czerwca 2009 roku. W pierwszej drużynie Nerazzurrich wystąpił zaledwie cztery razy.

Czytaj dalej…

Regularnie na boiskach Serie A zaczął występował po przenosinach do AS Bari przed sezonem 2009/10. Po roku został wykupiony przez Juventus, którego podstawowym zawodnikiem był przez siedem lejnych lat. Latem 2017 roku niespodzianie przeniósł się do jednego z największych rywali Starej Damy – AC Milan. W zespole Rossonerich spędził jednak tylko jeden sezon, by w 2018 roku wrócić do Juventusu, w którym występuje do dzisiaj.

Tym samym Bonucci zdecydowaną część swojej kariery związał z Juventusem, w barwach którego rozegrał już ponad 400 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Z turyńskim zespołem osiem razy świętował zdobycie mistrzowskiego tytułu. Ponadto trzy razy triumfował w rozgrywkach o Puchar Włoch i cztery razy sięgał po Superuchar Włoch. W 2016 roku został uznany piłkarzem roku we Włoszech.

Bonucci od ponad 10 lat jest także pewnym punktem reprezentacji, z którą w 2012 roku zdobył wicemistrzostwo Europy. Piłkarz reprezentował Włoch także podczas Euro 2016, a także finałów mistrzostw świata w 2010 i 2014 roku.