Gareth Bale

Gareth Bale

Gareth Bale, który urodził się 16 lipca 1989 roku, jest wychowankiem piłkarskiej szkółki Southampton. W pierwszej drużynie Świętych zadebiutował w kwietniu 2006 roku, w meczu Championship z FC Milwall, mając wówczas zaledwie 16 lat i dziewięć miesięcy. W jej barwach rozegrał łącznie 45 spotkan, zdobywając pięć bramek.

Czytaj dalej…

W 2007 roku Bale został piłkarzem Tottenhamu Hotspur, który wyłożył za niego prawie 15 milionów euro. W zespole z White Hart Lane występował przez sześć lat, z roku na rok notując coraz lepsze wyniki. Jego świetna forma sprawiła, że w 2013 roku zgłosił się po niego Real Madryt, który zdecydował się zapłacić za niego rekordową wówczas kwotę 101 milionów euro.

Bale w stolicy Hiszpanii spędził siedem lat, rozgrywając w tym czasie 251 spotkań w barwach Realu, zdobywając w nich 105 bramek i dokładając 68 asyst. Walijczyk mocno przyczynił się również do wielu sukcesów Królewskich, którzy w tym czasie cztery razy triumfowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na swoim koncie ma również dwa mistrzostwa Hiszpanii.

Sezon 2019/20 nie był udany dla Bale i jak się okazało był ostatnim w Madrycie. We wrześniu 2020 roku Bale, który ma na swoim koncie ponad 80 występów w reprezentacji Walii, zdecydował się na powrót do Anglii i Tottenhamu Hotspur.