Jakub Kamiński

Jakub Kamiński

Jakub Kamiński to polski zawodnik, występujący na co dzień w Lechu Poznań. Do Kolejorza trafił w wieku 13 lat. Młodzieżowy reprezentant Polski.

Czytaj dalej…

Jakub Kamiński – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJakub Kamiński
Data urodzenia5 czerwca 2002 roku
Miejsce urodzeniaRuda Śląska
NarodowośćPolska
Aktualny klubLech Poznań
PozycjaBoczny pomocnik
Waga71 kg
Wzrost1,79 m

Jakub Kamiński – kariera

Jakub Kamiński rozpoczął swoją juniorską karierę w Szombierkach Bytom. W wieku 13 lat zwrócił na siebie uwagę jednej z najlepszych szkółek w kraju – Lecha Poznań. Stopniowo wspinał się po kolejnych szczeblach młodzieżowych. Rozpoczynał w akademii, następnie trafił do rezerw, a gdy miał 17 lat dano mu szansę w pierwszej drużynie.

Debiut przeciwko Jagiellonii wyszedł na tyle dobrze, że pozostał wśród seniorów, regularnie dostając szanse na pokazanie swoich umiejętności. Pod koniec sezonu 2019/2020 został etatowym członkiem wyjściowej jedenastki i pozostał w niej do tej pory. Był kluczowym zawodnikiem Kolejorza w eliminacjach do Ligi Europy w kampanii 2020/2021, gdy w czterech spotkaniach zanotował dwa gole i asystę. Później rozegrał trzy mecze w fazie grupowej tych rozgrywek.

Kamiński przebijał się przez kolejne szczeble młodzieżowych reprezentacji Polski, a obecnie pozostaje zawodnikiem kadry do lat 21. Wydaje się, że 19-latek może być kolejnym wychowankiem, który przyniesie Lechowi Poznań pokaźną sumę pieniędzy; portal Transfermarkt wycenia go na pięć milionów euro.

Jakub Kamiński – aktualności