Tabela Euro 2020

Tabela mistrzostw Europy

Rywalizacja w fazie grupowej Mistrzostw Europy – Euro 2020 toczyć się będzie w sześciu grupach po cztery zespoły. 24 zespoły będą rywalizowały o 16 miejsc w 1/8 finału turnieju. Awans do tego etapu rozgrywek wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Przeczytaj więcej o Euro 2020:
Oferty Euro 2020Euro 2020: bonusy i promocje
Euro 2020: kursyTypy na Euro 2020
Euro 2020: zakłady bukmacherskieTerminarz Euro 2020

Euro 2020 – tabela

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, rozgrywki podzielone zostały pomiędzy 6 grup. Spośród 24 drużyn tylko 16 przejdzie do następnego etapu. Reprezentacja Polski została przydzielona do grupy E razem ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Sprawdź wszystkie mecze Polski na Euro 2020 i nie przegap spotkań biało-czerwonych.

Tabela – Grupa A

Zdecydowanym faworytem rywalizacji w grupie A są Włosi. Patrząc na resztę zespołów zanosi się na ostrą rywalizację za reprezentacją Italii. Poniżej przedstawiamy aktualną tabelę rozgrywek w grupie A na Euro 2021.

Tabela – Grupa B

Bez większych problemów grupę B powinien wygrać jeden z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa w turnieju, czyli reprezentacja Belgii. Za ich plecami walka o drugie (premiowane awansem do kolejnej fazy) miejsce powinna być już bardzo wyrównana. Szanse na pozostanie w turnieju mają praktycznie wszystkie drużyny.

Tabela – Grupa C

W grupie C brak wyraźnego faworyta. Oczywiście najlepiej na papierze i historycznie wygląda Holandia. Niestety drużyna ta już nie jest tak mocna jak dawniej. Oznacza to realną szansę awansu do kolejnej fazy dla pozostałych reprezentacji.

Tabela – Grupa D

Kolejna grupa Euro 2020 to przede wszystkim wyspiarska rywalizacja Anglii ze Szkocją. O ile Anglicy zapewne awansują do kolejnej fazy rozgrywek to Szkoci już mogą mieć z tym problem. A to dlatego, że oprócz tych drużyn w grupie D znalazła się także Chorwacja. Ekipa Luki Modrica po świetnym występie na ostatnich Mistrzostwach Świata z pewnością ma ochotę na więcej niż tylko faza grupa Euro 2021.

Tabela – Grupa E

Tej grupy nie musimy nikomu specjalnie przedstawiać. W “polskiej” grupie oprócz Białoczerwonych zagrają reprezentacje Hiszpanii, Szwecji i Słowacji. Najmocniejsi są zdecydowanie Hiszpanie. Wydaje się, że za ich plecami Polacy powalczą o awans głównie ze Szwecją.

Tabela – Grupa F

Ostatnia grupa na Euro jest zdecydowanie najmocniejsza. Los złączył ze sobą już na tym etapie kilku faworytów do końcowego zwycięstwa. I tak z trójki Francja, Portugalia, Niemcy jedna z tych drużyn pożegna się z turniejem już po rozegraniu trzech spotkań. Węgrzy, którzy dopełniają grupy chyba nie mogą liczyć na zbyt wiele. O każdy punkt będzie im bardzo ciężko.

Ostatnie artykuły – Euro 2020