Grupa F Euro 2020

Grupy śmierci – tak śmiało możemy określić grupę G finałów Mistrzostw Europy w 2020 roku, choć jak na razie znamy tylko trzy zespoły, które będą w niej rywalizować. Trzy zespoły, które mogą śmiało celować nie tylko w strefę medalową, ale także w końcowy triumf.

Jakie to zespoły? Francja, Niemcy i Portugalia. Każda z tych drużyn ma już na koncie mistrzowskie tytuły. Podczas Euro 2020 awans do strefy medalowej, szczególnie dla Francji i Niemiec wydaje się być celem minimum. Rywalizacja w fazie grupowej zapowiada się niezwykle ciekawie.

Stawkę w marcu przyszłego roku uzupełni czwarta drużyna, która raczej nie będzie miała szans na włączenie się do walki o awans do fazy pucharowej. Kandydatów jest wielu.

Grupa F Euro 2020 – kursy

Według bukmacherów Niemcy i Francja mają wyrównane szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A. W ofercie Betclic kursy na takie zdarzenia wynoszą aktualnie odpowiednio 2.10 i 2.25. Zdecydowanie niżej oceniane są szanse Portugalii 7.00, ale trzeba pamiętać, że drużynę Cristiano Ronaldo stać na sprawienie niespodzianki.

Tabela grupy F Euro 2020

Terminarz grupy F Euro 2020

Miasta i stadiony grupy F Euro 2020

Spotkania grupy F rozegrane zostaną w Monachium oraz Budapeszcie. W stolicy Bawarii wszystkie spotkania w roli gospodarza rozegra reprezentacja Niemiec, dzięki czemu będzie miała ułatwione zadanie w walce o awans do fazy pucharowej. Nowoczesny stadion Allianz Arena, który został otwarty w 2005 roku, będzie gościł każdorazowo 70 tysięcy kibiców.

Trzy mecze grupy F odbędą się również na Puskas Arena w Budapeszcie, który jest “domem” dla reprezentacji Węgier. Stadion, który pomieści ponad 67 tysięcy kibiców, dopiero co został oddany do użytku. W listopadowym meczu otwarcia Węgry rywalizowały na nim z Urugwajem.