Dramat reprezentanta Ukrainy, czeka go kilka miesięcy przerwy w grze

Piłkarze reprezentacji Ukrainy
Piłkarze reprezentacji Ukrainy fot. PressFocus

Reprezentacja Ukrainy we wtorek wywalczyła awans do 1/4 finału Mistrzostw europy. Niemniej z powodu kontuzji zawodów nie skończył Artem Besedin, który został brutalnie zaatakowany przez jednego z rywali. Już wiadomo, że zawodnika naszych wschodnich sąsiadów czekać będzie długa przerwa w grze.

  • W trakcie meczu 1/8 finału Euro 2020 bandyckim faulem wyróżnił się Marcus Danielson
  • Reprezentant Szwecji brutalnie zaatakował Artema Besedina
  • Zawodnik Dynama Kijów z powodu kontuzji nie będzie mógł grać przez kilka miesięcy

Reprezentant Ukrainy po brutalnym faulu zakończył Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Ukrainy w kolejnej fazie Euro 2020 zmierzy się z Anglią. W meczu tym nie będzie mógł zagrać Besadin, a komentarz na temat urazu piłkarz wyraził główny lekarz Żółto-błękitnych.

“Artem Besedin przeszedł badanie rezonansem magnetyczny. Po nim stwierdzono częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego tylnego, częściowe uszkodzenie więzadeł bocznych wewnętrznych i zewnętrznych oraz złamanie kłykci kości udowej bez przemieszczenia” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej.

“Po ciosie wyprostowaną nogą Besedin doznał przeprostu (hiperprzeprostu) w stawie kolanowym, co spowodowało tak rozmieszczoną kontuzję. Teraz konsultujemy się z traumatologami i chirurgami w zakresie planu leczenia. Na dzisiaj zakładamy, że będzie to leczenie zachowawcze. Czas rekonwalescencji wyniesie mniej więcej sześć miesięcy” – czytamy dalej.

Środkowy napastnik ma na swoim koncie 19 występów w drużynie narodowej, w których zdobył dwie bramki. W minionym sezonie Besedin w szeregach Dynama Kijów wystąpił w 18 spotkaniach, strzelając w nich sześć goli.

Czytaj więcej: Koniec Euro 2020 dla reprezentanta Ukrainy

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. lipca 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments