Ćwierćfinałowe mecze Euro 2020 – kto dzisiaj gra w 1/4 finału Euro?

Piłkarze reprezentacji Belgii
Piłkarze reprezentacji Belgii PressFocus

Już dzisiaj poznamy pierwszych półfinalistów Euro 2020. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Szwajcaria zmierzy się z Hiszpanią, natomiast w drugim Belgowi rywalizować będą z Włochami. Kto awansuje do najlepszej czwórki?

Szwajcaria chce sprawić kolejną niespodziankę

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Euro 2020 rozegrane zostanę na Stadionie Kriestowskim w Petersburgu. Reprezentacja Szwajcarii zmierzy się w nim z jednym z faworytów do końcowego triumfu – Hiszpanią. Nic jednak nie wskazuje na to, aby drużyna Vladimira Petkovicia obawiała się swojego rywala.

Reprezentacja Szwajcarii w poprzedniej rundzie wyeliminowała już jednego z faworytów całego turnieju – reprezentację Francji. Aktualni mistrzowie świata byli zaskoczeni warunkami, jakimi postawili przed nimi rywale. Ciężkiej przeprawy może spodziewać się również Hiszpania.

Dla szwajcarskiego zespołu kluczem do sukcesu będzie powstrzymanie ofensywy drużyny prowadzonej przez Luisa Enrique. Hiszpanie w dwóch ostatnich meczach tego turnieju zdobyli aż 10 bramek i z pewnością będą chcieli potwierdzić dobrą formę strzelecką.

Czytaj także: Szwajcaria – Hiszpania. Typy, kursy, zapowiedź | Euro 2020

Szwajcaria
Hiszpania
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. lipca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Hit w Monachium

W drugim piątkowym meczu 1/4 finału Euro 2020 dojdzie do bezpośredniego pojedynku dwóch faworytów całego turnieju – reprezentacji Belgii i Włoch. Obie drużyny mogą pochwalić się świetnymi seriami spotkań bez porażki. W przypadku włoskiego zespołu wynosi ona już 31 meczów. W piątkowy wieczór powody do zadowolenia będzie miała jednak tylko jedna jedenastka.

Spotkanie, które rozegrane zostanie o godzinie 21:00 na Allianz Arena w Monachium, nie ma zdecydowanego faworyta. Bukmacherzy minimalnie większe szanse na sukces dają podopiecznym Roberto Manciniego, ale Belgowie na pewno nie stoją na straconej pozycji. W poprzedniej rundzie wyeliminowali już obrońcę tytułu – Portugalię i teraz będą starali się pójść za ciosem.

Czytaj także: Belgia – Włochy. Typy, kursy, zapowiedź | Euro 2020

Belgia
Włochy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. lipca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze