Grupa B Euro 2020

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie B Euro 2020. Trafiły do niej cztery drużyny, których z pewnością interesuje tylko awans do fazy pucharowej. Biorąc pod uwagę wyniki drużyn w ostatnim czasie, faworytem jest reprezentacja Belgii, która na pewno będzie chciała również powalczyć o strefę medalową.

Belgów czekają jednak trudne pojedynki z pozostałymi zespołami. W grupie B zagrają również Duńczycy, Rosjanie i Finowie. Pierwsi będą dysponować dużym atutem, bowiem wszystkie mecze rozegrają w Kopenhadze. Rosjanie poza pojedynkiem z Danią, również zagrają przed własną publicznością w Sankt Petersburgu.

Teoretycznie najsłabszym zespołem w stawce wydaje się być reprezentacja Finlandii, ale żaden z rywali nie może podejść do pojedynku z nią w sposób lekceważący. Finowie zdają sobie sprawę, że awans do fazy pucharowej można wywalczyć również z trzeciego miejsca i zrobią wszystko, aby sprawić niespodzianki w pojedynkach z wyżej notowanymi rywalami.

Przeczytaj więcej o Euro 2020:
Oferty Euro 2020Euro 2020: bonusy i promocje
Euro 2020: kursyTypy na Euro 2020
Euro 2020: zakłady bukmacherskieTerminarz Euro 2020

Grupa B Euro 2020 – kursy

Belgowie, którzy są uważani za jednego z kandydatów do walki o medale, są oczywiście faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie B. Aktualnie kurs na ich zwycięstwo w ofercie Betclic wynosi 1.80. Mniejsze, acz wyrównane szanse daje się Danii (3.75) i Rosji (4.50). Z kolei kursy na zajęcie pierwszego miejsca przez Finów wynosi obecnie aż 15.00.

Tabela grupy B Euro 2020

Terminarz grupy B Euro 2020

Miasta i stadiony grupy B Euro 2020

Gospodarzami rywalizacji w grupie B będą Kopenhaga i Sankt Petersburgu. W stolicy Danii mecze rozgrywane będą na Parken Stadium, na którym na co dzień występuje zespół FC Kopenhaga. Wybudowany w 1992 roku i mający już za sobą przebudowy stadion, może aktualnie pomieścić ponad 38 tysięcy kibiców.

Trzy spotkania, w tym dwa z udziałem reprezentacji Rosji, gościć będzie Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu. Jest to jeden z najnowszych obiektów, na którym toczyć się będzie rywalizacja w finałach Mistrzostw Europy, bowiem otwarty został w 2017 roku i gościł między innymi finalistów mistrzostw świata w 2018 roku.