Superpuchar Polski piątym kołem u wozu? Niepokojące sygnały

Mecz o Superpuchar Polski odbędzie się 7lipca. W rywalizacji ma wziąć także udział Wisła Kraków. Tymczasem niepokojące wieści przekazał dziennikarz Jakub Seweryn.

Superpuchar Polski
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Superpuchar Polski

Stadion Jagiellonii Białystok nie jest dostępny w dniach 5-7 lipca

Mecz o Superpuchar Polski to od dobrych kilku lat tradycyjny start sezonu piłkarskiego w naszym kraju. Rywalizacja odbywa się zwykle tydzień tuż przed startem PKO Ekstraklasy. Tym razem o prestiżowe trofeum mają rywalizować Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków. Do tej pory było tak, że tego typu spotkania były rozgrywane na arenie mistrza Polski. W tym roku może być z tym problem.

POLECAMY TAKŻE

Rywalizacja o Superpuchar Polski zaplanowana jest na 7 lipca. Z kolei dziennikarz Jakub Serweryn alarmuje, że w tych dnia stadion Żółto-czerwonych przy ulicy Słonecznej nie będzie dostępny.

“Stadion Miejski w Białymstoku NIE JEST dostępny w datach 5-7 lipca (jest już wynajęty), w związku z czym nie zagra się tam meczu o Superpuchar Polski” – napisał żurnalista Sport.pl na platformie X.

“Jak PZPN nie odstąpi od swojej kretyńskiej decyzji, Jagiellonia Białystok wyniesie ten mecz do Zambrowa, a może i Łomży” – dodał Seweryn.

W kontekście samego spotkania ciekawe jest też to, że wiślacy rozegrają mecz o Superpuchar Polski tuż przed wylotem do Kosowa na spotkanie eliminacji Ligi Europy. Wisła na europejskiej scenie zmierzy się z Lapi.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

W przypadku wywalczenia awansu do kolejnej fazy rozgrywek na drodze ekipy z Krakowa może stanąć między innymi Ajax lub Molde. Mistrz kraju Jagiellonia zagra z kolei w eliminacjach do Ligi Mistrzów od II rundy, Rywalem będzie lepszy z pary FK Panevezys (Litwa) – HJK (Finlandia). Spotkania na tym etapie rozgrywek zaplanowane są na 23-24 lipca i 30-31 lipca.

Czytaj więcej: Wiemy, kiedy mecz o Superpuchar Polski. Napięty terminarz Wisły Kraków

Komentarze