Manuel Neuer

Manuel Neuer

Manuel Neuer to niemiecki bramkarz. Bez wątpienia jeden z najlepszych w swoim fachu. Aktualnie występuje w Bayernie Monachium. Występuje także w rozgrywkach reprezentacji Niemiec.

Czytaj dalej…

Manuel Neuer – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoManuel Neuer
Data urodzenia27 marca 1986 rok
Miejsce urodzenia Gelsenkirchen
NarodowośćNiemcy
Aktualny klubBayern Monachium
PozycjaBramkarz
Waga93 kg
Wzrost1,93 m

Manuel Neuer – kariera

Zanim trafił do dorosłej reprezentacji Niemiec, to regularnie grał w drużynach młodzieżowych. W seniorskiej drużynie narodowej zadebiutował w 2009 roku w meczu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim. Tymczasem numerem jeden w reprezentacji Niemiec został w 2010 roku w trudnych okolicznościach. Zastąpił między słupkami Roberta Enke, który popełnił samobójstwo. Największym sukcesem Neuera z drużyną narodową jest mistrzostwo świata wywalczone na mundialu w Brazylii, gdy Niemcy w finale pokonali Argentynę po dogrywce 1:0.

W klubie największe sukcesy bramkarz odnosił w Bayernie, do którego trafił za 30 milionów euro w 2011 roku z FC Schalke 04. Z ekipą z Allianz Arena zawodnik wywalczył przede wszystkim dziewięć razy mistrzostwo Niemiec, wygrywając też dwukrotnie Ligę Mistrzów. Neuer był wybierany również dwukrotnie najlepszym zawodnikiem w Niemczech. Jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy świata ze względu na niezwykłą zdolność bronienia strzałów i wybitny refleks.

Manuel Neuer – aktualności