Mundial

Najbliższe mistrzostwa świata rozegrane zostaną w 2022 roku w Katarze. Turniej finałowy tradycyjnie poprzedzą eliminacje. Znajdziecie tutaj aktualne informacje na temat mundialu, zapowiedzi, wyniki i relacje z najciekawszych spotkań.

Mistrzostwa Świata – eliminacje 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 roku odbędą się w Katarze. Mundial 2022 zostanie rozegrany w nietypowym terminie, ponieważ finały zaplanowano od 21 listopada do 18 grudnia. Eliminacje do turnieju ruszyły już w niektórych strefach, a w Europie rozpoczną się w marcu 2021 roku. 

Reprezentacja Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022 trafiła do grupy I. Terminarz “polskiej” grupy został ustawiony w ten sposób, że swój pierwszy mecz Biało-czerwoni rozegrają 25 marca 2021 roku z Węgrami w Budapeszcie. Trzy dni później zmierzą się w Warszawie z Andorą. 31 marca 2021 roku reprezentacja Polski zagra z Anglią na Wembley w Londynie. 

Do finałów mistrzostw świata w Katarze awansuje tylko zwycięzca każdej z grup eliminacyjnych w strefie europejskiej. Drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach. 

Reprezentacja Polski, oprócz wymienionych rywali, zmierzy się także z Albanią i San Marino. Kolejne spotkania zostaną rozegrane we wrześniu 2021 roku. 

Na Goal.pl przygotowaliśmy specjalną sekcję, w której można znaleźć informacje na temat walki o wyjazd na mistrzostwa świata. Terminarz całych eliminacji, terminarz “polskiej grupy”, tabele i ciekawostki dotyczące reprezentacji Polski.

Tekst o terminarzu eliminacji oraz wspomnieniu reprezentacji Polski i “polskiej grupy”.