Jules
Kounde

Jules Kounde to francuski piłkarz występujący na pozycji środkowego lub prawego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik FC Barcelony, do której trafił za 50 milionów euro. Etatowy reprezentant kraju, wicemistrz świata z 2022 roku.

Czytaj dalej…

23
IMAGO/Felipe Mondino
Imię i nazwisko Jules Kounde
Data urodzenia 1998-11-12
Miejsce urodzenia Paryż
Narodowość Francja
Aktualny klub FC Barcelona
Pozycja środkowy obrońca
Waga 67 kg
Wzrost 180 cm

Jules Kounde – kariera

Jules Kounde to wychowanek Girondins Bordeaux. W pierwszym składzie Żyrondystów wystąpił już w wieku 19 lat. Wystarczyło pół sezonu w Ligue 1, by o defensora powalczyła Sevilla. Dla Monchiego liga francuska to ulubiony rynek wyszukiwania talentów. Dyrektor sportowy Andaluzyjczyków zdawał sobie sprawę, że Kounde ma pewne deficyty, ale postanowił zainwestować w niego 25 milionów euro.

Początek Francuza w La Lidze był przeciętny, miał spore problemy z ustawieniem i utrzymaniem koncentracji. Szybko jednak wszedł na wysoki poziom. Ostatecznie debiutancki sezon zakończył zwycięstwem w Lidze Europy. Trafił też do najlepszej jedenastki rozgrywek tamtego sezonu.

Następne dwa lata to sukcesywny progres w barwach Sevilli. Był członkiem najlepszej defensywy La Ligi w kampanii 2021/2022, dwukrotnie wywalczył też z drużyną czwarte miejsce w ligowej tabeli. Latem 2022 roku wydawało się jasne, że Francuz musi wykonać kolejny krok. Choć niezwykle zabiegała o niego Chelsea, Kounde postawił wszystko na transfer do Barcelony. Blaugrana zapłaciła za niego 50 milionów euro, a Xavi błyskawicznie zrobił z nowego nabytku członka wyjściowej jedenastki. Wraz z przebiegiem sezonu obrońca coraz częściej występował nie na środku, ale na prawej stronie defensywy. Działo się tak z powodu braku jakościowego piłkarza na tej pozycji, ale i przez to, że Kounde świetnie się na niej odnalazł i stworzył fantastyczny blok z Ronaldem Araujo, Andreasem Christensenem i Alejandro Balde. Bez wątpienia uznawany jest za jeden z najlepszych transferów Blaugrany z gorącego letniego okienka 2022 roku.

Kounde zadebiutował w reprezentacji Francji w czerwcu 2021 roku. Wziął z Les Bleus udział w Euro 2021, a podczas Mistrzostw Świata w Katarze był już etatowym członkiem wyjściowej jedenastki. Ten turniej zakończył ze srebrnym medalem po przegranym finale z Argentyną. Ma też na koncie puchar Ligi Narodów z 2021 roku.

Jules Kounde – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Jules Kounde?

Jules Kounde rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 23.

W jakich klubach grał Jules Kounde?

Jules Kounde w trakcie swojej kariery grał w klubach: Girondins Bordeaux, FC Sevilla i FC Barcelona.