Ibrahima
Konate

Ibrahima Konate to francuski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2021 roku piłkarz Liverpoolu. Reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Colas Buera/Pressin
Imię i nazwisko Ibrahima Konate
Data urodzenia 1999-05-25
Miejsce urodzenia Paryż
Narodowość Francja
Aktualny klub Liverpool FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 95 kg
Wzrost 194 cm

Ibrahima Konate – kariera

Ibrahima Konate zaczynał młodzieżową karierę w klubach Paris oraz Sochaux. To w drugim z nich stał się też piłkarzem w piłce seniorskiej.

Świetnie zbudowany Francuz od początku miał zadatki na klasowego środkowego obrońcę. W występującym w Ligue 2 Sochaux zadebiutował już w wieku 18 lat. Dobra runda wiosenna na zapleczu francuskiej ekstraklasy wystarczyła, by zainteresował się nim RB Lipsk. Byki, znane z wyławiania perełek na rynku, zdołały zakontraktować Konate jako wolnego agenta.

Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Wysoki stoper w pierwszym sezonie w Niemczech łączył grę dla pierwszej drużyny z Młodzieżową Ligą Mistrzów UEFA, ale od kampanii 2018/2019 był już etatowym członkiem zespołu Bundesligi. Tam prezentował się wybornie, zarówno pod względem szybkości, jak i siły. Długo interesowały się nim kluby Premier League, aż wreszcie swego dopiął Liverpool. The Reds zapłacili za Konate latem 2021 roku 40 milionów euro.

W dobrym wejściu do nowej drużyny przeszkodziły Francuzowi kontuzje. Gdy jednak jest zdrowy, jest ważnym elementem układanki Juergena Kloppa i udowodnił już, że nadaje się na poziom angielskiej ekstraklasy.

Konate w czerwcu 2022 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Francji.

Ibrahima Konate – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ibrahima Konate?

Ibrahima Konate rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Ibrahima Konate?

Ibrahima Konate w trakcie swojej kariery grał w klubach: Paris FC, FC Sochaux, RB Lipsk i Liverpool FC.