Denzel
Dumfries

Denzel Dumfries to holenderski piłkarz występujący na pozycji prawego pomocnika. Od 2021 roku zawodnik Interu Mediolan. Reprezentant Holandii.

Czytaj dalej…

2
IMAGO/Laci Perenyi
Imię i nazwisko Denzel Dumfries
Data urodzenia 1996-04-18
Miejsce urodzenia Rotterdam
Narodowość Holandia
Aktualny klub Inter Mediolan
Pozycja prawy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 188 cm

Denzeul Dumfries – kariera

Denzel Dumfries od najmłodszych lat powtarzał, że zamierza zostać piłkarzem. Koledzy nie chcieli w to wierzyć, bo na początku swej kariery Holender posiadał znaczne braki techniczne. Z tego powodu nie zainteresowała się nim żadna wielka akademia. Dopiero w wieku 18 lat trafił do Sparty Rotterdam. Spędził tam trzy lata, ostatecznie pomagając drużynie w awansie do Eredivisie. W 2016 roku wybrano go największym talentem zaplecza holenderskiej ekstraklasy. Już wtedy Dumfries mówił, że zamierza opuścić Spartę, by spróbować zagrać na wyższym poziomie. Ostatecznie latem 2017 roku trafił do Heerenveen. Wystarczył mu jeden sezon, by przekonać do siebie włodarzy PSV Eindhoven. Jeden z wielkich Eredivisie zapłacił za piłkarza 5,5 miliona euro.

W Eindhoven Dumfries spędził trzy udane sezony. Zaprezentował się dobrze zarówno w lidze, jak i europejskich pucharach. Zadebiutował też w reprezentacji Holandii. Latem 2021 roku ojczyzna była już dla niego za mała. Za 15 milionów euro przeniósł się do Interu Mediolan, gdzie wszedł na jeszcze wyższy poziom, dostosowując się do systemu gry z wahadłowymi. Z Nerazzurrimi świętował już Puchar oraz dwa Superpuchary Włoch.

Dumfries jest dziś etatowym reprezentantem Holandii. Wziął z Oranje udział w Euro 2021 oraz Mistrzostwach Świata w Katarze. Na obu turniejach zdołał wpisać się na listę strzelców.

Denzel Dumfries – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 2.

W jakich klubach grał Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries w trakcie swojej kariery grał w klubach: VV Smitshoek, Sparta Rotterdam, SC Heerenveen, PSV Eindhoven i Inter Mediolan.