Dani
Ceballos

Dani Ceballos to hiszpański piłkarzy występujący na pozycji pomocnika. Od 2017 roku gra dla Realu Madryt. W międzyczasie spędził dwa lata na wypożyczeniu w Arsenalu. Z Królewskimi dwukrotnie sięgał po Ligę Mistrzów.

Czytaj dalej…

19
IMAGO/Jose Luis Contreras
Imię i nazwisko Dani Ceballos
Data urodzenia 1996-08-07
Miejsce urodzenia Utrera
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Real Madryt
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 179 cm

Dani Ceballos – kariera

Do poważnej piłki Dani Ceballos dorastał w młodzieżowych zespołach Realu Betis. Tam również zaliczył swój seniorski debiut, a po dwóch latach obiecującej gry wykupił go Real Madryt. Władze Królewskich dostrzegły w nim ogromny potencjał i zapłaciły ponad 16 milionów euro. W Madrycie kariera pomocnika nie przebiegła tak, jak można się było spodziewać. Lepsze momenty przeplatał gorszymi, lecz nigdy realnie nie stanowił o sile hiszpańskiego giganta. W latach 2019-2021 trafił na wypożyczenie do Arsenalu, gdzie rozegrał łącznie 77 spotkań. Później wrócił do Realu, gdzie stopniowo pracował na zaufanie Carlo Ancelottiego. W sezonie 2022/2023 jego sytuacja nieco się poprawiła, choć to wciąż za mało, aby przejąć schedę po Luce Modriciu o Tonim Kroosie.

Zaawansowany technicznie pomocnik przez lata był twarzą młodzieżowych zespołów, a w 2018 roku zadebiutował w seniorskiej kadrze Hiszpanii. Z początku grywał regularnie, ale na skutek braku miejsca w składzie Realu Madryt przestano go powoływać. Ostatni mecz dla drużyny narodowej rozegrał w październiku 2020 roku.

Ceballos dwukrotnie świętował z Realem Madryt zdobycie Ligi Mistrzów. Ma na swoim koncie także mistrzostwo Hiszpanii oraz Puchar Anglii z Arsenalem. W 2019 roku poprowadził reprezentację Hiszpanii U21 do zwycięstwa w młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Dani Ceballos – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Dani Ceballos?

Dani Ceballos rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 19.

W jakich klubach grał Dani Ceballos?

Dani Ceballos w trakcie swojej kariery grał w klubach: Real Betis, Real Madryt i Arsenal FC.