Bernardo
Silva

Bernardo Silva to portugalski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika. Aktualnie broni barw Manchesteru City, jest też etatowym reprezentantem Portugalii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/VI ANP Sport/Maurice van Steen
Imię i nazwisko Bernardo Silva
Data urodzenia 1994-08-10
Miejsce urodzenia Lizbona
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Manchester City
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 64 kg
Wzrost 173 cm

Bernardo Silva – kariera

Wychowanek Benfiki Lizbona, który w 2014 roku trafił do AS Monaco. Z zespołem ze stadionu Ludwika II wygrał raz mistrzostwo Ligue 1 i pokazał się w Lidze Mistrzów. Chciało go pół Europy, ale zdecydował się zaakceptować intratną ofertę z Manchesteru City. Obywatele wydali na Portugalczyka 50 milionów euro i z pewnością nie żałują. Od pierwszego momentu pokazał, że może zrobić różnicę, zarówno w środku pola, jak i na skrzydle. Swoimi niekonwencjonalnymi podaniami napędził setki ataków Anglików, z którymi święcił wielkie triumfy. Sięgnął z nimi po pięć mistrzostwa Anglii i wiele innych trofeów. Najważniejszy triumf zaliczył w 2023 roku, kiedy wygrał z zespołem Ligę Mistrzów.

Silva jest też etatowym reprezentantem Portugalii. W seniorskiej kadrze zadebiutował w 2015 roku, ale nie wziął udziału w zwycięskich dla Portugalczyków mistrzostwach Europy 2016. Pojechał już jednak na mundial do Rosji, a obecnie ma na koncie ponad 70 spotkań dla kadry narodowej.

Bernardo Silva – aktualności