Scott
McTominay

Scott McTominay to szkocki piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Wychowanek Manchesteru United, w którego seniorskiej drużynie występuje od 2017 roku. Etatowy reprezentant Szkocji.

Czytaj dalej…

39
IMAGO/Mike Egerton
Imię i nazwisko Scott McTominay
Data urodzenia 1996-12-08
Miejsce urodzenia Lancaster
Narodowość Szkocja
Aktualny klub Manchester United
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 88 kg
Wzrost 191 cm

Scott McTominay – kariera

Scott McTominay dołączył do akademii Manchesteru United już w wieku pięciu lat. Jego przywiązanie – i talent – były na tyle duże, że pomocnik nigdy nie opuścił Old Trafford. Przebrnął przez wszystkie szczeble akademii, by wreszcie, w kwietniu 2017 roku po raz pierwszy zasiąść na ławce seniorskiej drużyny. Zadebiutował w niej tydzień później, a na pierwszą bramkę czekał kolejne dwa sezony.

McTominay to ceniony defensywny pomocnik, ale – zwłaszcza na początku kariery w pierwszym zespole – uważano, że jest dość surowy technicznie, przez co szukano dla niego alternatyw. Ostatecznie Szkot zdecydowanie podciągnął się w tej sferze i mimo upływu lat nadal funkcjonuje w szatni i regularnie pojawia się na boisku.

Pomimo tego, że McTominay urodził się w Anglii, po ojcu ma szkockie korzenie. Co ciekawe, brał udział w zgrupowaniach młodzieżowych kadr, ale nigdy w nich nie wystąpił. Dopiero regularne występy w Manchesterze United sprawiły, że pomocnik zaistniał w seniorskiej kadrze. Wraz ze swoją reprezentacją wziął udział w Euro 2021. Ma już na koncie ponad 30 spotkań dla Szkocji.

Scott McTominay – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Scott McTominay?

Scott McTominay rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 39.

W jakich klubach grał Scott McTominay?

Scott McTominay w trakcie swojej kariery grał w klubach: Manchester United.