Antonio
Rüdiger

Antonio Rüdiger to niemiecki piłkarz urodzony w 1993 roku. Karierę piłkarską rozpoczynał w lokalnych ligach w Niemczech. Następnie przebił się do składu Stuttgartu. Z Bundesligi trafił do AS Romy. Obecnie reprezentuje barwy Realu Madryt, do którego przeniósł się z Chelsea. Rüdiger to także etatowy obrońca reprezentacji Niemiec.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/VI ANP Sport/Maurice van Steen
Imię i nazwisko Antonio Rüdiger
Data urodzenia 1993-03-03
Miejsce urodzenia Berlin
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Real Madryt
Pozycja środkowy obrońca
Waga 85 kg
Wzrost 190 cm

Antonio Rüdiger – kariera

Antonio Rüdiger to zawodnik, który od kilku lat utrzymuje bardzo solidny poziom, ale trudno go do tej pory nazwać prawdziwą futbolową gwiazdą. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w regionalnych ligach w Niemczech. Po kilku zmianach klubów trafił do drugiego zespołu Stuttgartu. Tam jego rozwój przyśpieszył i w końcu w 2012 roku przebił się do pierwszego składu niemieckiego zespołu.

W 2015 Rüdiger trafił na wypożyczenie do AS Romy. Sprawdził się tam na tyle, że po roku Rzymianie zdecydowali się na transfer definitywny płacąc 9 milionów euro kwoty odstępnego. Jak się później okazało był to bardzo dobry interes. W 2017 roku do Romy zgłosili się bowiem szefowie Chelsea Londyn. The Blues wykupili Rüdigera już za 35 milionów euro.

Rüdiger w Chelsea

Rüdiger w Chelsea grał solidnie. Ciężko go nazwać podporą obrony The Blues, ale jego rola rosła z każdym rokiem. W sezonie 2020/21 rozegrał w Premier League 19 spotkań. Do tego dorzucił 11 występów w Lidze Mistrzów odgrywając ważną rolę w triumfie drużyny w tych rozgrywkach.

Real Madryt

Niemiecki obrońca był bohaterem jednego z ciekawszych transferów latem 2022 roku. Na zasadzie wolnego transferu, po wygaśnięciu kontraktu z Chelsea, przeszedł do Realu Madryt. Pod wodzą Thomasa Tuchela odnotował bowiem wielki progres i wierzono, że w zespole Królewskich podniesie rywalizację na środku obrony. Tak też się stało, a Niemiec z miejsca zaczął naciskać na pozycje Edera Militao i Davida Alaby.

Reprezentacja Niemiec

Rüdiger zadebiutował w reprezentacji Niemiec już 13 maja 2014 roku. Do tej pory rozegrał w niej ponad 50 spotkań. Aktualnie jest ważnym ogniwem zespołu na MŚ 2022.

Antonio Rüdiger – aktualności