Piotr Zieliński

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński to piłkarz grający na pozycji pomocnika. Aktualnie reprezentuje barwy Napoli. Z reprezentacją Polski zagrał na Euro 2016 i Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Czytaj dalej…

Piotr Zieliński – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoPiotr Zieliński
Data urodzenia20 maja 1994 roku
Miejsce urodzenia Ząbkowice Śląskie
NarodowośćPolska
Aktualny klubSSC Napoli
PozycjaPomocnik
Waga64 kg
Wzrost1,80 m

Piotr Zieliński – aktualności

Piotr Zieliński – kariera

W wieku 17 lat Zieliński opuścił rezerwy Zagłębia Lubin i przeniósł się do młodzieżowej ekipy Udinese Calcio. W seniorach tego zespołu zagrał 20 razy i zaliczył dwie asysty. Jego talent rozbłysnął podczas wypożyczenia do Empoli. Dla tego klubu Zieliński wystąpił blisko 70 razy, strzelił pięć goli i zaliczył siedem decydujących podań.

4 sierpnia 2016 roku Piotr Zieliński został sprzedany do Napoli za 16 milionów euro. Duży wpływ na transfer reprezentanta Polski miał Maurizio Sarri, który miał okazję współpracować z pomocnikiem w Empoli. Obu panów łączą bardzo dobre relacje, dzięki którym Zieliński stał się graczem podstawowego składu.

Dla zespołu z Neapolu Zieliński rozegrał już blisko 300 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Na swoim koncie ma także czterdzieści goli i trzydzieści trzy asysty. Polakowi nigdy nie udało się jednak zaliczyć hat-tricka w barwach Napoli. Dwukrotnie zdobywał dwie bramki w jednym meczu – przeciwko Milanowi oraz Cagliari. Największy sukces w zespole Azzurrich to triumf w Pucharze Włoch w sezonie 2019/20.

Zieliński był też wielokrotnie łączony z odejściem z Napoli. Za czasów jego najlepszej gry mówiło się o możliwym transferze do takich klubów jak Liverpool, jednak nigdy nie doszło do bliższych kontaktów, a reprezentant Polski często powtarzał, że czuje się zadowolony w Neapolu. Zieliński przetrwał w Neapolu kilku szkoleniowców niezmiennie stanowiąc o sile zespołu z Serie A, choć należy dodać, że rozgrywki 2021/22 były jednymi ze słabszych w jego wykonaniu.

W reprezentacji Polski Zieliński zadebiutował jako 19-latek. Swoją szansę otrzymał od Waldemara Fornalika. Z czasem stał się ważną postacią reprezentacji Polski. Był uczestnikiem EURO 2016 oraz EURO 2020. W 2018 roku pojechał także z polską kadrą na mundial do Rosji. Od czasu debiutu w seniorskiej drużynie narodowej zgromadził już na swoim koncie ponad siedemdziesiąt występów, w których zdobył kilka goli i zaliczył ponad dziesięć asyst.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Piotr Zieliński?

Piotr Zieliński rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 20.

W jakich klubach grał Piotr Zieliński?

Piotr Zieliński w trakcie swojej kariery grał w klubach Zagłębie II, Udinese, Empoli, Napoli.