Piotr Zieliński

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński to piłkarz grający na pozycji pomocnika. Aktualnie reprezentuje barwy Napoli. Z reprezentacją Polski zagrał na Euro 2016 i Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Czytaj dalej…

Piotr Zieliński – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoPiotr Zieliński
Data urodzenia20 maja 1994 roku
Miejsce urodzenia Ząbkowice Śląskie
NarodowośćPolska
Aktualny klubSSC Napoli
PozycjaPomocnik
Waga64 kg
Wzrost1,80 m

Piotr Zieliński – kariera

W wieku 17 lat Zieliński opuścił rezerwy Zagłębia Lubin i przeniósł się do młodzieżowej ekipy Udinese Calcio. W seniorach tego zespołu zagrał 20 razy i zaliczył dwie asysty. Jego talent rozbłysnął podczas wypożyczenia do Empoli. Dla tego kluby wystąpił blisko 70 razy, strzelił pięć goli i zaliczył siedem decydujących podań.

Zieliński zapracował sobie na transfer do Napoli latem 2016 roku. W klubie z Neapolu zmieniali się trenerzy, a Polak wciąż był istotnym punktem drużyny. W zespole tym wystąpił już ponad 200 razy, zdobył ponad 30 bramek i zaliczył mniej więcej tyle samo asyst. Wraz z kolegami świętował także zdobycie Pucharu Włoch.

W reprezentacji Polski Zieliński debiutował jako 19-latek. Za kadencji Adama Nawałki pojechał z kadrą pojechał na Euro 2016 i Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Łącznie rozegrał już blisko 60 spotkań. Może pochwalić się kilkoma golami i ponad dziesięcioma asystami.

Piotr Zieliński – aktualności