Pedro
Porro

Pedro Porro to hiszpański piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik Tottenhamu. Mistrz Portugalii ze Sportingiem, reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

23
IMAGO/Gareth Evans/News Images
Imię i nazwisko Pedro Porro
Data urodzenia 1999-09-13
Miejsce urodzenia Don Benito
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja prawy obrońca
Waga 69 kg
Wzrost 173 cm

Pedro Porro – kariera

Pedro Porro kształcił się w szkółce Rayo Vallecano, zanim przeniósł się do akademii Girony. Po epizodzie w małym klubie CF Peralada, wrócił do Katalonii i szybko pokazał się z dobrej strony w pierwszym zespole. Jego potencjał dostrzegł inny członek City Football Group, Manchester City, który zapłacił za Hiszpana 12 milionów euro. Nie było mu jednak dane zagrać w koszulce Obywateli. Po wypożyczeniu do Realu Valladolid przeniósł się do Sportingu – również na zasadzie transferu krótkotrwałego. Tam zrobił jednak świetne wrażenie i Portugalczycy postanowili wykupić go za niespełna dziewięć milionów euro.

To w Lizbonie dał się poznać jako jeden z najbardziej utalentowanych prawych obrońców swego pokolenia. Na takiego zawodnika od dawna czekał Tottenham, który wypożyczył go zimą 2023 roku. Po pół roku Spurs podjęli decyzję o wykupieniu piłkarza za 40 milionów euro.

Porro zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w marcu 2021 roku, podczas meczu eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Gruzji.

Pedro Porro – aktualności