Mateusz
Żukowski

Mateusz Żukowski to polski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik Śląska Wrocław. Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski z Lechią Gdańsk, a także triumfator Pucharu Szkocji z Glasgow Rangers. Młodzieżowy reprezentant Polski.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/Patryk Pindral/400mm.pl
Imię i nazwisko Mateusz Żukowski
Data urodzenia 2001-11-23
Miejsce urodzenia Lębork
Narodowość Polska
Aktualny klub Śląsk Wrocław
Pozycja prawy obrońca
Waga 82 kg
Wzrost 185 cm

Mateusz Żukowski – kariera

Mateusz Żukowski pierwsze kroki stawiał w Pogoni Lębork, ale szybko trafił do akademii Lechii Gdańsk. Tam udało mu się awansować do pierwszej drużyny już w 2017 roku. Był głównie rezerwowym, ale może cieszyć się ze zdobycia Pucharu oraz Superpucharu Polski w 2019 roku. Pół roku później wypożyczono go na rundę wiosenną do Chojniczanki.

Tam okrzepł. Po powrocie był już gotowy na grę w Ekstraklasie. Wyjątkowo udana była dla niego runda jesienna sezonu 2021/2022. W jej trakcie wzbudził zainteresowanie Glasgow Rangers, który sprowadził go za ponad pół miliona euro.

Niestety, w Szkocji nie był w stanie wygrać rywalizacji z Jamesem Tavernierem. Dla Rangersów rozegrał jeden mecz w Pucharze Szkocji – za co otrzymał później medal, jako że jego zespół wygrał rozgrywki, a latem 2022 roku wrócił do Polski. Lech Poznań wypożyczył Żukowskiego, mając opcję wykupu za 1,5 miliona euro po zakończeniu kampanii 2022/2023. Młody zawodnik zdołał jednak rozegrać tylko trzy mecze w pierwszej drużynie i został odesłany do Szkocji.

Rangers nie byli jednak zainteresowani kontynuowaniem z nim współpracy i Żukowski przed sezonem 2023/24 przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Śląska Wrocław.

Żukowski to młodzieżowy reprezentant Polski.

Mateusz Żukowski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mateusz Żukowski?

Mateusz Żukowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 22.

W jakich klubach grał Mateusz Żukowski?

Mateusz Żukowski w trakcie swojej kariery grał w klubach: Pogoń Lębork, Lechia Gdańsk, Rangers FC, Lech Poznań i Śląsk Wrocław.