Ferran Torres

Ferran Torres

Ferran Torres to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia nie tylko w Hiszpanii, ale także na świecie. Najczęściej występuje na prawym skrzydle. Aktualnie broni barw Manchesteru City.

Czytaj dalej…

Ferran Torres – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoFerran Torres Garcia
Data urodzenia29 lutego 2000 rok
Miejsce urodzeniaFoios
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubFC Barcelona
PozycjaPrawoskrzydłowy
Waga77 kg
Wzrost1,84 m

Ferran Torres – kariera

Torres pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał na Estadio Mestalla. W Valencii debiutował jako nastolatek. Był uważany za największy talent Nietoperzy, co niejednokrotnie potwierdzał na boisku. Swój macierzysty klub opuścił w 2020 roku za nieco ponad 20 milionów euro, gdy zasilił Manchester City. U Pepa Guardioli znacząco rozwinął swoje umiejętności i pomógł Obywatelom wygrać między innymi Premier League. W angielskim klubie spędził półtora roku, by w połowie sezonu 2021/22 wrócić do Hiszpanii i za 55 milionów euro wzmocnić Barcelonę.

Z młodzieżowymi reprezentacjami Torres wygrał mistrzostwo Europy do lat 17 i 19. Dla seniorskiej kadry pierwszy raz zagrał 3 września 2020 roku przeciwko Niemcom. Od tego momentu regularnie otrzymuje powołania. Torres grał także na Euro 2020, gdzie Hiszpania zaszła do półfinału.

Ferran Torres – aktualności