Ferran Torres

Ferran Torres

Ferran Torres to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia nie tylko w Hiszpanii, ale także na świecie. Najczęściej występuje na prawym skrzydle. Aktualnie broni barw FC Barcelony.

Czytaj dalej…

Ferran Torres – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoFerran Torres Garcia
Data urodzenia29 lutego 2000 rok
Miejsce urodzeniaFoios
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubFC Barcelona
PozycjaPrawoskrzydłowy
Waga77 kg
Wzrost1,84 m

Ferran Torres – aktualności

Ferran Torres – kariera

Torres pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał na Estadio Mestalla. W Valencii zadebiutował jako nastolatek. Był uważany za największy talent Nietoperzy, co niejednokrotnie potwierdzał na boisku. Jako gracz pierwszej drużyny spędził w tym klubie trzy sezony rozgrywając łącznie 97 spotkań dziewięciokrotnie wpisując się w tym czasie na listę strzelców.

Młody talent hiszpańskiej piłki wypatrzy Pep Guardiola i jego zespół skautów. Ferran Torres grą w Valencii zapracował w 2020 roku na transfer do Manchesteru City. Obywatele zapłacili za Torresa ponad dwadzieścia milionów euro. U Pepa Guardioli znacząco rozwinął swoje umiejętności. W angielskim klubie spędził półtora roku, by w połowie sezonu 2021/22 wrócić do Hiszpanii i za 55 milionów euro wzmocnić Barcelonę. Ferran Torres dotychczas w Barcelonie rozegrał niecałe 30 spotkań, jednak pomału staje się coraz istotniejszym elementem w układance Xaviego. 

Urodzony w 2000 roku napastnik mimo młodego wieku może już się pochwalić mistrzostwem Anglii z Manchesterem City, z którym sięgnął także po Puchar Ligi Angielskiej. Z kolei w sezonie 2018/19 z Valencią triumfował w Pucharze Hiszpanii.

Ferran Torres ma już także spore osiągnięcia w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii, z którą w 2017 roku wygrał mistrzostwa Europy U17, a dwa lata później triumfował na mistrzostwach Europy U19. Szansę na występ w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii otrzymał 3 września 2020 roku od Luisa Enrique w meczu przeciwko Niemcom. Jak dotąd wystąpił już w blisko trzydziestu spotkaniach zdobywając ponad dziesięć goli. Torres grał także na Euro 2020, gdzie Hiszpania zaszła do półfinału.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ferran Torres?

Ferran Torres rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 19.

W jakich klubach grał Ferran Torres?

Ferran Torres w trakcie swojej kariery grał w klubach Valencia CF, Manchester City, FC Barcelona.