Bruno
Fernandes

Bruno Fernandes to portugalski piłkarz, grający w Manchesterze United. Zawodnik jest jedną z największych gwiazd w Premier League. Znany jest z między innymi z oryginalnego egzekwowania rzutów karnych.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Will Palmer/Sportsphoto
Imię i nazwisko Bruno Fernandes
Data urodzenia 1994-09-08
Miejsce urodzenia Maia
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 69 kg
Wzrost 179 cm

Bruno Fernandes – kariera

Większość czasu w młodzieżowej piłce nożnej spędził w Boaviście Porto, z którą wypłynął na szerokie wody. Tymczasem w 2012 roku zaczął próbować swoich sił w piłce zagranicznej. Najpierw dołączył do włoskiej Novary Calcio. Tymczasem latem 2013 zasilił szeregi Udinese Calcio, które wydało 2,5 miliona euro na transfer z udziałem Portugalczyka.

Po pięciu latach spędzonych w Italii wrócił do ojczyzny, aby bronić barw Sportingu. Z drużyną z Lizbony wywalczył Puchar Portugalii i dwukrotnie triumfował w spotkaniach o Superpuchar Portugalii. Z kolei zimą 2020 roku za 55 milionów euro dołączył do Manchesteru Inited i obecnie rozgrywa mecze w angielskiej Premier League. Z miejsca podniósł jakość drugiej linii Czerwonych Diabłów. Jest fantastycznym asystentem, do tego pewnie – i w charakterystyczny sposób – egzekwuje rzuty karne. Powszechnie uważany za jednego z najzdolniejszych kreatorów w Anglii.

Fernandes zadomowił się też w reprezentacji Portugalii. Zadebiutował w niej już po największym sukcesie kadry, czyli mistrzostwie Europy z 2016 roku, ale stanowi jej mocny punkt. Rozegrał już dla niej niemal 50 spotkań i zbliża się do dziesiątego trafienia w narodowych barwach.

Bruno Fernandes – aktualności