Alexis
Allister

Alexis Mac Allister to argentyński piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2023 roku zawodnik Liverpoolu. Etatowy reprezentant i mistrz świata z reprezentacją Argentyny.

Czytaj dalej…

10
IMAGO/Propaganda Photo Agency
Imię i nazwisko Alexis Mac Allister
Data urodzenia 1998-12-24
Miejsce urodzenia Santa Rosa
Narodowość Argentyna
Aktualny klub Liverpool FC
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 72 kg
Wzrost 176 cm

Alexis Mac Allister – kariera

Alexis Mac Allister wraz z braćmi rozpoczął karierę piłkarską w szkółce Club Social y Deportivo Parque, zanim dołączył do akademii Argentinos Juniors. Już mając 17 lat zadebiutował w pierwszym zespole. Co ciekawe, w listopadzie 2017 roku Alexis rozegrał jeden oficjalny mecz wraz z dwoma braćmi. Przegrali z San Lorenzo 0:1.

Talent Mac Allistera szybko zaczął trafiać do skautów z Europy. Zimą 2019 roku sprowadził go Liverpool, zgadzając się na wypożyczenie piłkarza z powrotem do Argentinos Juniors do końca sezonu. Gdy latem wrócił do Anglii, stwierdzono, że najlepiej dać mu jeszcze czas w ojczyźnie. Takim sposobem przeniósł się na pół roku do wielkiego Boca Juniors. Gdy zimą 2020 roku wrócił na Amex Stadium, szybko zadebiutował w pierwszej drużynie.

Choć jego rozwój w Anglii przerwał wybuch pandemii koronawirusa, po powrocie rozgrywek dał się poznać jako jeden z najciekawszych pomocników w Premier League. Był jedną z twarzy rewelacji rozgrywek, jaką stało się Brighton. Latem 2023 roku utrzymanie go w zespole Mew stało się niemożliwe. Trafił do Liverpoolu za 42 miliony euro.

Jak dotąd największe sukcesy w karierze Mac Allister święcił w barwach reprezentacji Argentyny. Jego fenomenalna gra dla Mew nie umknęła bowiem selekcjonerowi Scaloniemu. Pomocnik nie zagrał tylko w jednym meczu Mistrzostw Świata w Katarze, które Albicelestes skończyli z upragnionymi złotymi medalami. Strzelił bramkę przeciwko Polsce, a w finale zanotował asystę. Dziś jest już etatowym reprezentantem kraju.

Alexis Mac Allister – aktualności