Alejandro
Garnacho

Alejandro Garnacho to argentyński piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2021 roku zawodnik Manchesteru United. Reprezentant Argentyny.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/James Heaton/News Images
Imię i nazwisko Alejandro Garnacho
Data urodzenia 2004-07-01
Miejsce urodzenia Madryt
Narodowość Argentyna
Aktualny klub Manchester United
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 80 kg
Wzrost 180 cm

Alejandro Garnacho – kariera

Alejandro Garnacho urodził się w Madrycie i rozpoczął karierę w szkółce Getafe. Szybko przeniósł się do akademii Atletico Madryt, gdzie natychmiast poznano się na jego talencie. Już gdy miał 16 lat, Manchester United sprowadził go do swej drużyny U18, płacąc niemal pół miliona euro.

W barwach Czerwonych Diabłów z miejsca pokazywał błyskotliwość, bezczelność i szybkość. Zadebiutował w pierwszej drużynie mając 17 lat, a niedługo później zdobył swoją pierwszą bramkę. Został też laureatem nagrody dla najlepszego zawodnika akademii Manchesteru United.

W sezonie 2022/2023 był elementem rotacji dla nowego trenera, Erika ten Haga. Na Old Trafford wszyscy wieszczą skrzydłowemu wielką karierę.

Garnacho aż do poziomu U18 reprezentował Hiszpanię. W kadrze Argentyny zadebiutował dopiero w zespole do lat 20, a 15 czerwca 2023 roku rozegrał pierwszy mecz w dorosłej reprezentacji Albicelestes.

Alejandro Garnacho – aktualności