Mason
Greenwood

Mason Greenwood to profesjonalny piłkarz, grający aktualnie w Man Utd. W ostatnich sezonach stał się jednym z najbardziej obiecujących zawodników w Europie.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/David Horn
Imię i nazwisko Mason Greenwood
Data urodzenia 2001-10-01
Miejsce urodzenia Bradford
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 70 kg
Wzrost 181 cm

Mason Greenwood – kariera

Wychowanek akademii piłkarskiej Manchesteru United. Wybił się z niej dzięki bardzo dobrym występom w drugim zespole Czerwonych Diabłów, notując w 18 spotkaniach 16 goli w swoim jedynym sezonie spędzonym w tej ekipie. Wkład Masona Greenwooda był kluczowy w zwycięskiej kampanii drużyny w Premier League League North.

Przełom w karierze piłkarza nastąpił z kolei latem 2019 roku, gdy trafił do pierwszej drużyny Man Utd. Wszechstronny piłkarz szybko zaprezentował swoją jakość, stając się jednym z najlepszych na swojej pozycji. W swoim premierowym sezonie w Premier League zdobył 10 bramek, co skutkowało pochlebnymi opiniami na jego temat ze strony kibiców i dziennikarzy.

Zimą 2022 roku jego kariera prawdopodobnie zahamowała na dłuższy czas. Piłkarz został aresztowany z powodu oskarżenia o gwałt, napaść na tle seksualnym i groźby śmierci. W tamtej chwili Manchester United odsunął wychowanka od treningów z drużyną na czas nieokreślony. W lutym 2023 roku Greenwood został oczyszczony z zarzutów, ale nie został przywrócony przez Czerwone Diabły.

Greenwood jak dotąd rozegrał jeden mecz dla reprezentacji Anglii. Miał on miejsce 5 września 2020 roku przeciwko Islandii w ramach Ligi Narodów.

Mason Greenwood – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mason Greenwood?

Mason Greenwood rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Mason Greenwood?

Mason Greenwood w trakcie swojej kariery grał w klubach Idle Juniors FC i Manchester United.