Mason Greenwood

Mason Greenwood

Mason Greenwood to profesjonalny piłkarz, grający aktualnie w Man Utd. W ostatnich sezonach stał się jednym z najbardziej obiecujących zawodników w Europie. Oskarżony za napaść na tle seksualnym w styczniu 2022 roku, od tego momentu nie trenuje z klubem.

Czytaj dalej…

Mason Greenwood – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMason Greenwood
Data urodzenia1 października 2001 rok
Miejsce urodzeniaBradford
NarodowośćAnglia
Aktualny klubManchester United
PozycjaNapastnik
Waga70 kg
Wzrost1,81 m

Mason Greenwood – kariera

Wychowanek akademii piłkarskiej Manchesteru United. Wybił się z niej dzięki bardzo dobrym występom w drugim zespole Czerwonych Diabłów, notując w 18 spotkaniach 16 goli w swoim jedynym sezonie spędzonym w tej ekipie. Wkład Masona Greenwooda był kluczowy w zwycięskiej kampanii drużyny w Premier League League North.

Przełom w karierze piłkarza nastąpił z kolei latem 2019 roku, gdy trafił do pierwszej drużyny Man Utd. Wszechstronny piłkarz szybko zaprezentował swoją jakość, stając się jednym z najlepszych na swojej pozycji. W swoim premierowym sezonie w Premier League zdobył 10 bramek, co skutkowało pochlebnymi opiniami na jego temat ze strony kibiców i dziennikarzy.

Zimą 2022 roku jego kariera prawdopodobnie zahamowała na dłuższy czas. Piłkarz został aresztowany z powodu oskarżenia o gwałt, napaść na tle seksualnym i groźby śmierci. Od tej chwili Manchester United odsunął wychowanka od treningów z drużyną na czas nieokreślony.

Greenwood jak dotąd rozegrał jeden mecz dla reprezentacji Anglii. Miał on miejsce 5 września 2020 roku przeciwko Islandii w ramach Ligi Narodów.

Mason Greenwood – aktualności