Marcin
Bułka

Marcin Bułka to piłkarz, który uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy. Był już w kadrze Chelsea, czy Paris Saint-Germain. Jego aktualny klub to OGC Nice.

Czytaj dalej…

90
IMAGO/Ralf Treese
Imię i nazwisko Marcin Bułka
Data urodzenia 1999-10-04
Miejsce urodzenia Płock
Narodowość Polska
Aktualny klub OGC Nice
Pozycja bramkarz
Waga 85 kg
Wzrost 199 cm

Marcin Bułka – kariera

Ostatni polski klub, w którym grał Bułka to Escola Varsovia. Stąd udał się na testy do Barcelony. Kontrakt podpisał jednak z Chelsea. W Londynie przebywał przez trzy lata. Został nawet włączony do kadry pierwszego zespołu, ale nie doczekał się debiutu. Latem 2019 roku podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain. Dla paryskiej ekipy zagrał tylko dwa spotkania. Może jednak pochwalić się zdobyciem czterech trofeów. 

Bułka w PSG nie miał szans na regularne występy, więc zdecydował się na wypożyczenie. Z jego umiejętności w pierwszej połowie sezonu 2020/2021 postanowiła skorzystać FC Cartagena. W hiszpańskim drugoligowcu zagra jednak tylko czterokrotnie. Pół roku później trafił do LB Chateauroux na zaplecze francuskiej elity. Dla tej ekipy wystąpił dziewięciokrotnie. Latem 2021 roku Bułka zasilił szeregi OGC Nice, ponownie na zasadzie wypożyczenia. W swoim pierwszym sezonie świetnie zaprezentował się w rozgrywkach pucharowych, ale w drugim złapanie rytmu meczowego uniemożliwiła mu kontuzja.

Marcin Bułka powszechnie uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy, ale wielka rywalizacja na tej pozycji sprawiła, że jak dotąd nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji kraju.

Marcin Bułka – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Marcin Bułka?

Marcin Bułka rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 90.

W jakich klubach grał Marcin Bułka?

Marcin Bułka w trakcie swojej kariery grał w klubach Stegny Wyszogród, MDK Król Maciuś Club Płock, Escola Varsovia, Chelsea FC, Paris Saint-Germain, FC Cartagena, LB Chateauroux i OGC Nice.