David
Alaba

David Alaba to austriacki piłkarz, który w ostatnich latach największe sukcesy odnosił w Bayernie Monachium. Od 2021 roku piłkarz Realu Madryt. Kapitan reprezentacji Austrii.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/GEPA Pictures/David Bitzan
Imię i nazwisko David Alaba
Data urodzenia 1992-06-24
Miejsce urodzenia Wiedeń
Narodowość Polska
Aktualny klub Real Madryt
Pozycja środkowy obrońca
Waga 78 kg
Wzrost 180 cm

David Alaba – kariera historia kariery

David Alaba pierwsze kroki stawiał w swej ojczyźnie, ale już jako nastolatek trafił do akademii Bayernu Monachium. Okazało się, że to właśnie w stolicy Bawarii spędzi lwią część swojej kariery. Od 2010 roku grał w pierwszej drużynie – z półroczną przerwą na wypożyczenie do Hoffenheim – i świętował z nią liczne sukcesy. Z najważniejszych warto wymienić dwa puchary Ligi Mistrzów i rekordowe dziesięć mistrzostw Niemiec.

W 2021 roku Austriak postanowił poszukać nowego wyzwania i jako wolny zawodnik podpisał kontrakt z Realem Madryt. Tam szybko zadomowił się w wyjściowym składzie. Był istotnym członkiem drużyny, która wygrała mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów.

Tak pomnikowa postać Bayernu i Realu musiała zostać gwiazdą reprezentacji Austrii. I tak się stało. Alaba jest obecnie kapitanem kadry, z którą niebawem rozegra okrągłe sto meczów. Wziął z nią udział w Euro 2016.

David Alaba – aktualności