Conor
Gallagher

Conor Gallagher to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od najmłodszych lat związany z Chelsea, której jest wychowankiem. Reprezentant kraju i uczestnik mistrzostw świata w Katarze.

Czytaj dalej…

23
IMAGO/David Horn
Imię i nazwisko Conor Gallagher
Data urodzenia 2000-02-06
Miejsce urodzenia Epsom
Narodowość Anglia
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 77 kg
Wzrost 182 cm

Conor Gallagher – kariera

Conor Gallagher do seniorskiej piłki dorastał w akademii Chelsea, której jest wychowankiem. Zanim otrzymał realną szansę w ekipie The Blues, przeszedł klasyczną drogę wyróżniającego się juniora. Gallagher najpierw zaliczył wypożyczenie do drugoligowego Charltonu, gdzie na przestrzeni całego sezonu zgromadził sześć trafień i jedenaście asyst.

W kolejnym roku również był wypożyczony, lecz tym razem do zespołu z Premier League. Anglik trafił do West Bromwich Albion i nie spisywał się najlepiej. Zaledwie dwie bramki i dwie asysty w ligowych rozgrywkach sprawiły, że Chelsea zaczęła mieć wątpliwości co do talentu swojego pomocnika.

W sezonie 2021/2022 Gallagher ponownie został wypożyczony. Pobyt w Crystal Palace był natomiast dla niego przełomowy. Popisywał się on bardzo dobrą skutecznością i był wymieniany w ścisłym gronie najlepszych zawodników młodego pokolenia w całej Premier League. Został także na stałe włączony do seniorskiej reprezentacji Anglii.

Latem 2022 roku jego osoba budziła spore zainteresowanie na rynku transferowym. Chelsea zdecydowała się jednak dać mu szansę w pierwszym zespole. Gallagher notuje lepsze i gorsze występy, choć wpływ na jego formę na pewno mają zawirowania w klubie. Mimo wszystko do tej pory nie spełnił pokładanych w nim nadziei, zatem jego przyszłość w Londynie stoi pod znakiem zapytania.

Gallagher znalazł się w kadrze reprezentacji Anglii na mistrzostwa świata w Katarze, natomiast nie zagrał w żadnym spotkaniu.

Conor Gallagher – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Conor Gallagher?

Conor Gallagher rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 23.

W jakich klubach grał Conor Gallagher?

Conor Gallagher w trakcie swojej kariery grał w klubach: Chelsea FC, Charlton Athletic, Swansea City, West Bromwich Albion i Crystal Palace.