Selekcjoner Stanów Zjednoczonych przeprosił za skandal z flagą

Gregg Berhalter
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gregg Berhalter

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych we wtorek wieczorem w meczu grupy B fazy grupowej mistrzostw świata zmierzy się z Iranem. Przed tym starciem na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się Gregg Berhalter, który między innymi przeprosił Irańczyków za incydent, gdy biuro prasowe amerykańskiej ekipy opublikowało tabelę grupy B z flagą Iranu, na której nie było godła Republiki Islamskiej.

  • Reprezentacja Stanów Zjednoczonych we wtorek wieczorem zmierzy się z Iranem
  • Starciu na Al Thumama Stadium tworzyszą niezwykłe emocje
  • Poziom napięcia przed spotkaniem można było wyczuć na przedmeczowej konferencji prasowej z udziałem opiekuna Jankesów

Berhalter przeprosił Irańczyków

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych przed wtorkowym starciem legitymuje się bilansem dwóch punktów. Oczko więcej ma natomiast Iran. W związku z tym batalia Al Thumama Stadium w Doha zapowiada się bardzo interesująco. Obie drużyną wciąż liczą się w grze o awans do fazy pucharowej. Spotkanie selekcjonera Jankesów z dziennikarzami nie obfitowało jednak tylko w pytania stricte piłkarskie.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy nie mieli pojęcia, co nasze biuro prasowe publikuje w mediach społecznościowych. Czasami te rzeczy są poza kontrolą – mówił Greg Berhalter cytowany przez The Mirror.

Zobacz także:

Dzienniki z mundialu #9. Brakło tylko rękoczynów. Ostro na konferencji przed “matką wszystkich meczów”
Konferencja przed Iran - USA

Wyobraźcie sobie konferencję prasową przed meczem piłkarskim, ale bez pytań o piłkę. Bardziej polityczną niż jakakolwiek konferencja zorganizowana przez rządy swoich krajów. Taką, podczas której trwania wojna jest wyczuwalna z powietrza. FIFA może mówić o odcinaniu sportu od polityki, ale zestawiając USA z Iranem w grupie to niemożliwe. Po prostu się nie da. To nie

Czytaj dalej…

Możemy jedynie przeprosić w imieniu zawodników i całego sztabu. Nasze myśli są z narodem irańskim, ale musimy w pełni skupić się na meczu – dodał selekcjoner Amerykanów.

Obie ekipy po raz ostatni grały ze sobą w 1998 roku. Wówczas górą byli piłkarze Stanów Zjednoczonych, którzy wygrali 2:1.

Czytaj więcej: Iran – USA: typy, kursy, zapowiedź (29.11.2022)

Komentarze