Mundial: kto dzisiaj gra? Terminarz meczów (02.12.2022)

Piłkarze reprezentacjii Serbii
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacjii Serbii

Kto gra w dzisiejszych meczach na mundialu? Piątek (2 grudnia) jest ostatnim dnie na mistrzostwach świata w Katarze, w którym odbędą się mecze trzeciej kolejki fazy grupowej. Emocji nie zabraknie przede wszystkim w starciu Serbia – Szwajcaria. Ponadto kibicom zaprezentują się Portugalczycy i Brazylijczycy.

  • Piątek na światowym czempionacie upłynie pod znakiem spotkań w grupie G i H
  • Mecze mistrzostw świata można śledzić na antenach TVP
  • Arcyciekawie zapowiada się batalia Serbów ze Szwajcarami

Mundial w Katarze. Jakie mecze dzisiaj (2 grudnia)?

  • 16:00 Korea Południowa – Portugalia
  • 16:00 Ghana – Urugwaj
  • 20:00 Kamerun – Brazylia
  • 20:00 Serbia – Szwajcaria

Korea Południowa – Portugalia (grupa H)

Reprezentacja Portugalii jest już pewna gry w fazie pucharowej mundialu w Katarze. W każdym razie drużyna Fernando Santosa nie zamierza odpuszczać piątkowej potyczki. Celem zawodników Os Navegadores jest wygranie rywalizacji w grupie H. Portugalczycy potrzebują tylko punktu do zrealizowania zamierzonego założenia. Koreańczycy z Korei Południowej nie chcą jednak ułatwiać zadania rywalom. Tym bardziej że potrzebują zwycięstwa, aby mieć jakiekolwiek nadzieje na wywalczenie promocji do 1/8 finału.

Zobacz także: Korea Południowa – Portugalia: typy, kursy, zapowiedź (02.12.2022)

Ghana – Urugwaj (grupa H)

Ghańczycy przed piątkową potyczką legitymują się dorobkiem trzech punktów na koncie. Ekipa z Afryki o dwa oczka wyprzedza reprezentację Urugwaju, Tym samym zwycięstwo może tej drużynie dać upragniony awans do 1/8 finału turnieju. Team z Ameryki Południowej też chce jednak walczyć, mając również szanse na wyjście z grupy. Aczkolwiek po dwóch meczach bez wygranej na katarskim mundialu nie wszystko jest w nogach Edinsona Cavaniego i spółki.

Zobacz także: Ghana – Urugwaj: typy, kursy, zapowiedź (02.12.2022)

Kamerun – Brazylia (grupa G)

Reprezentacja Kamerunu stanie w piątek przed bardzo trudnym zadaniem, bo musi wygrać na Lusail Iconic Stadium z Brazylią. Ponadto musi też liczyć na remis lub Serbię w starciu ze Szwajcarią. Canarinhos są już pewni gry w fazie pucharowej mistrzostw świata. Niemniej plan pięciokrotnych mistrzów świata na niedzielne starcia może być uzależniony od tego jak potoczą się losy w grupie H o godzinie 16:00. Można przypuszczać, że podopieczni Tite nie będą chcieli trafić w 1/8 finału na reprezentację Portugalii.

Zobacz także: Kamerun – Brazylia: typy, kursy, zapowiedź (02.12.2022)

Serbia – Szwajcaria (grupa G)

Hitem piątkowych spotkań mundialu będzie starcie na Stadium 974 z udziałem Serbii i Szwajcarii. Obie ekipy mają szanse na grę w następnej fazie mistrzostw świata. W związku z tym emocje w Doha są gwarantowane. Dusan Vlahović i spółka podejdą do potyczki po remisie z Kamerunem (3:3). Helweci będą chcieli się natomiast podnieść z kolan po przegranym boju z Brazylią (0:1).

Zobacz także: Serbia – Szwajcaria: typy, kursy, zapowiedź (02.12.2022)

Komentarze