William
Saliba

William Saliba to francuski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. W 2019 roku Arsenal wydał na nastoletniego wówczas defensora 30 milionów euro. Regularny reprezentant Francji.

Czytaj dalej…

2
IMAGO/AFLOSPORT
Imię i nazwisko William Saliba
Data urodzenia 2001-03-24
Miejsce urodzenia Bondy
Narodowość Francja
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 92 kg
Wzrost 193 cm

William Saliba – kariera

William Saliba od samego początku uchodził za olbrzymi talent. W seniorskiej drużynie Saint-Etienne zadebiutował w wieku zaledwie 17 lat. Już w sezonie 2018/2019 odegrał w zespole istotną rolą, co przyczyniło się do poważnego zainteresowania ze strony europejskich gigantów. Z okazji skorzystał Arsenal, który latem 2019 roku kupił Francuza za 30 milionów euro. Do Londynu nie trafił od razu, bowiem kolejny rok spędził na wypożyczeniu w Saint-Etienne. W trakcie sezonu nabawił się poważnych problemów zdrowotnych, przez co rozegrał zaledwie 17 spotkań.

Jego początki na Wyspach Brytyjskich do najprostszych nie należały. Mikel Arteta nie darzył młodego defensora zbyt dużym zaufaniem, dlatego w styczniu 2021 roku trafił on na kolejne wypożyczenie. Tym razem związał się z Niceą, gdzie szybko wywalczył miejsce w składzie i zaliczył udane półroczne.

W ekipie Kanonierów wciąż brakowało dla niego miejsca. Saliba wrócił latem do Arsenalu, lecz Arteta zdecydował się na jeszcze jedno wypożyczenie. Francuz rozegrał pełen sezon w Marsylii, który okazał się dla niego przełomowy. Jego świetna dyspozycja w Ligue 1 zaowocowała szansą debiutu w seniorskiej reprezentacji Francji. W Londynie nie było już wątpliwości, że klub ma do czynienia z obrońcą o wielkim potencjale.

Od sezonu 2022/2023 Saliba tworzy z Gabrielem Magalhaesem podstawowy duet stoperów Arsenalu.

William Saliba – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma William Saliba?

William Saliba rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 12.

W jakich klubach grał William Saliba?

William Saliba w trakcie swojej kariery grał w klubach: AS Bondy, FC Montfermeil, AS Saint-Etienne, Arsenal FC, OGC Nice i Olympique Marsylia.