Kacper
Urbański

Kacper Urbański to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Aktualnie jest zawodnikiem włoskiego klubu – Bologna FC.

Czytaj dalej…

82
Franco Romano/Alamy
Imię i nazwisko Kacper Urbański
Data urodzenia 2004-09-07
Miejsce urodzenia Gdańsk
Narodowość Polska
Aktualny klub Bayer Leverkusen
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 183 kg
Wzrost 69 cm

Kacper Urbański – kariera

Kacper Urbański urodził się 7 września 2004 roku w Gdańsku. Piłkarską karierę rozpoczął w Lechii Gdańsk, w barwach której bardzo szybko zadebiutował w Ekstraklasie. 21 grudnia 2019 roku pojawił się na murawie podczas ligowego spotkania z Rakowem Częstochowa. Miał wówczas zaledwie 15 lat i 3 miesiące, stając się jednocześnie drugim najmłodszym piłkarzem w historii ligi. Na boiskach Ekstraklasy wystąpił tylko cztery razy.

Było to przede wszystkim spowodowane przenosinami do Włoch. Zimą 2021 roku sięgnęła bo niego Bologna FC, do której najpierw trafił na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu. W Serie A również zaliczył błyskawiczny debiut, bowiem w maju 2021 roku szansę pokazania mu się we włoskiej ekstraklasie dał mu Sinisa Mihajlović.

W kolejnych dwóch sezonach występował głównie w drużynie Primavery. W sezonie 2022/23 wystąpił w jej barwach w 30 ligowych meczach, zdobywając aż dziewięć bramek i dokładając do tego pięć asyst. Świetna postawa zaprocentowała przesunięciem do pierwszego zespołu. W sezonie 2023/24 regularnie pojawiał się na murawie, zaliczając łącznie 22 występy w Serie A (w tym 9 w podstawowym czasie). Ubrański wydatnie przyczynił się do zajęcia przez Bolognię piątego miejsca w tabeli Serie A, dającego jej prawo gry w Lidze Mistrzów.

Ubrański jest również etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski. W maju 2024 znalazł się natomiast w ogłoszonej przez Michała Probierza szerokiej kadrze na Euro 2024.

Kacper Urbański – aktualności