Jack Grealish

Jack Grealish

Jack Grealish to reprezentant Anglii, z którą wywalczył srebrny medal na Euro 2020. Jest najdroższym brytyjskim piłkarzem w historii. Kosztował 117 milionów euro, a tyle latem 2021 roku zapłacił za niego Manchester City.

Czytaj dalej…

Jack Grealish – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJack Peter Grealish
Data urodzenia10 września 1995 rok
Miejsce urodzeniaBirmingham
NarodowośćAnglia
Aktualny klubManchester City
PozycjaLewoskrzydłowy
Waga80 kg
Wzrost1,80 m

Jack Grealish – kariera

Grealish jest wychowankiem Aston Villi. Spędził w niej niemal całą swoją dotychczasową karierę. Od samego początku było widać, że dysponuje ogromnym talentem. Nie zawsze prowadził jednak sportowy tryb życia. Często nadmiernie imprezował i był zamieszany w skandale obyczajowe. Mimo tego na boisku bronił się umiejętnościami, które w ostatnich sezonach rozwinął do imponującego poziomu. Grealish chciał walczyć o najważniejsze trofea, ale nie było mu to dane z Aston Villą. Dlatego w sierpniu 2021 roku przeszedł do Manchesteru City za 117 milionów euro i stał się najdroższym Brytyjczykiem w historii.

Początkowo Grealish grał w młodzieżowych reprezentacjach Irlandii. Angielska federacja zawalczyła jednak o niego i zawodnik zmienił reprezentację. Dla seniorskiej kadry Anglii pierwszy raz wystąpił 8 września 2020 roku przeciwko Danii. Jego rola w zespole Garetha Southgate’a systematycznie rosła. Grealish wystąpił w każdym meczu na Euro 2020, gdzie Anglia zdobyła srebrny medal.

Jack Grealish – aktualności