Jack
Grealish

Jack Grealish to reprezentant Anglii, z którą wywalczył srebrny medal na Euro 2020. Jest najdroższym brytyjskim piłkarzem w historii. Kosztował 117 milionów euro, a tyle latem 2021 roku zapłacił za niego Manchester City.

Czytaj dalej…

10
IMAGO/David Horn
Imię i nazwisko Jack Grealish
Data urodzenia 1995-09-10
Miejsce urodzenia Birmingham
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester City
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 80 kg
Wzrost 180 cm

Jack Grealish – kariera

Grealish jest wychowankiem Aston Villi. Spędził w niej niemal całą swoją dotychczasową karierę. Był tylko na jeden sezon wypożyczony do Notts County. Od samego początku było widać, że dysponuje ogromnym talentem. Nie zawsze prowadził jednak sportowy tryb życia. Często nadmiernie imprezował i był zamieszany w skandale obyczajowe. Mimo tego na boisku bronił się umiejętnościami, które w ostatnich sezonach rozwinął do imponującego poziomu. 

Grealish chciał walczyć o najważniejsze trofea, ale nie było mu to dane z Aston Villą. Dlatego w sierpniu 2021 roku przeszedł do Manchesteru City za 117 milionów euro i stał się najdroższym Brytyjczykiem w historii. W zespole z Birmingham rozegrał łącznie 217 spotkań zdobywając 32 gole i notując 43 asysty. Nie udało mu się jednak wywalczyć żadnego pucharu.

Jack Grealish w swoim pierwszym sezonie w Manchesterze City wystąpił łącznie w 40 spotkaniach, między innymi siedmiokrotnie dostając szansę pokazania swoich umiejętności w Lidze Mistrzów. Sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a czterokrotnie asystował. Już po dwunastu miesiącach w nowym klubie Grealish mógł świętować swoje pierwsze trofeum w karierze. Wraz z The Citizens sięgnął po mistrzostwa Anglii i triumf w Lidze Mistrzów. 

Początkowo Grealish grał w młodzieżowych reprezentacjach Irlandii. Angielska federacja zawalczyła jednak o niego i zawodnik zmienił reprezentację. 8 września 2020 zadebiutował w dorosłej reprezentacji Anglii. Z czasem stając się coraz ważniejszym zawodnikiem w układance Garetha Southgate’a, od którego otrzymał swoją pierwszą szansę. Zawodnik City wystąpił we wszystkich meczach Anglików podczas EURO 2020, gdzie zdobyli srebrny medal ulegając w finale reprezentacji Włoch. Do tej pory rozegrał w niej nieco ponad dwadzieścia spotkań.

Jack Grealish – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Jack Grealish?

Jack Grealish rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 10.

W jakich klubach grał Jack Grealish?

Jack Grealish w trakcie swojej kariery grał w klubach Aston Villa, Notts County, Manchester City.