Dani
Olmo

Dani Olmo to hiszpański ofensywny pomocnik, który broni barw RB Lipsk. Zawodnik występuje też regularnie w reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj dalej…

7
IMAGO/Dan Weir
Imię i nazwisko Dani Olmo
Data urodzenia 1998-05-07
Miejsce urodzenia Terrassa
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub RB Lipsk
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 179 cm

Dani Olmo – kariera

Jeden z najdroższej sprzedanych zawodników z Dinama Zagrzeb. Dołączył z chorwackiej ekipy do teamu z Lipska w styczniu 2020 roku. Kosztował wówczas ponad 20 milionów euro.

Dani Olmo to wychowanek słynnej szkółki FC Barcelony, ale nie dostał się z niej do pierwszej drużyny hiszpańskiego giganta. W wieku 16 lat zdecydował się na transfer do Dinama Zagrzeb. Tam jego talent zabłysł już w pełni. W styczniu 2020 roku Olmo wzbudzał zainteresowanie większości znaczących klubów Europy, ale postawił na znany z rozwijania młodzieży RB Lipsk. To był dobry pomysł. W Bundeslidze gra regularnie, dostarczając bramki i asysty. W każde letnie okno transferowe pojawia się temat przenosin pomocnika do większej ekipy, a w tym kontekście najczęściej wspomina się jego były klub – Barcelonę.

Jego świetne występy nie umknęły Luisowi Enrique. Choć na swojej pozycji ma sporą konkurencję, Olmo jest stałym reprezentantem Hiszpanii. Wziął z nią udział w Euro 2021, a także Mistrzostwach Świata w Katarze.

Dani Olmo – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Dani Olmo?

Dani Olmo rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Dani Olmo?

Dani Olmo w trakcie swojej kariery grał w klubach FC Barcelona, Dinamo Zagrzeb i RB Lipsk.