Dani Olmo

Dani Olmo

Dani Olmo to hiszpański ofensywny pomocnik, który broni barw RB Lipsk. Zawodnik występuje też regularnie w reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj dalej…

Dani Olmo – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoDani Olmo
Data urodzenia7 maja 1998 rok
Miejsce urodzeniaTerrassa
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubRB Lipsk
PozycjaPomocnik
Waga68 kg
Wzrost1,79 m

Dani Olmo – kariera

Jeden z najdroższej sprzedanych zawodników z Dinama Zagrzeb. Dołączył z chorwackiej ekipy do teamu z Lipska w styczniu 2020 roku. Kosztował wówczas ponad 20 milionów euro.

Dani Olmo to wychowanek słynnej szkółki FC Barcelony, ale nie dostał się z niej do pierwszej drużyny hiszpańskiego giganta. W wieku 16 lat zdecydował się na transfer do Dinama Zagrzeb. Tam jego talent zabłysł już w pełni. W styczniu 2020 roku Olmo wzbudzał zainteresowanie większości znaczących klubów Europy, ale postawił na znany z rozwijania młodzieży RB Lipsk. To był dobry pomysł. W Bundeslidze gra regularnie, dostarczając bramki i asysty. W każde letnie okno transferowe pojawia się temat przenosin pomocnika do większej ekipy, a w tym kontekście najczęściej wspomina się jego były klub – Barcelonę.

Jego świetne występy nie umknęły Luisowi Enrique. Choć na swojej pozycji ma sporą konkurencję, Olmo jest stałym reprezentantem Hiszpanii. Wziął z nią udział w Euro 2021, a także Mistrzostwach Świata w Katarze.

Dani Olmo – aktualności