Mundial: dramat Hiszpanów, wielki mecz Portugalii – wyniki dzisiejszych meczów

Piłkarze reprezentacji Maroka

Podsumowanie wtorkowych meczów na katarskim mundialu. Poznaliśmy rezultaty spotkań 1/8 finału. Reprezentacja Maroka w pierwszym wtorkowym spotkaniu na mistrzostwach świata sprawiła niespodziankę, eliminując Hiszpanię z turnieju. Ekipa z Afryki okazała się lepsza od teamu Luisa Enrique po serii rzutów karnych. W drugim meczu Portugalia rozbiła Szwajcarię aż 6:1.

Hiszpania za burtą mistrzostw świata

Reprezentacja Hiszpanii nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Drużyna Luisa Enrique przystępowała do potyczki z Marokiem w roli zdecydowanego faworyta. Na boisku przeważała, tworząc sobie więcej sytuacji strzeleckich i dłużej utrzymując się przy piłce. Niemniej w normalnym czasie gry i w dogrywce La Furia Roja nie znalazła sposobu na pokonanie bramkarza rywali. W związku z tym zwycięzcę musiały wyłonić konkurs jedenastek. W nim lepiej spisali się piłkarze Walida Regraguiego. Bohaterem rzutów karnych został bramkarz Yassine Bounou i ostatecznie zawodnicy Lwów Atlasu wygrali jedenastki 3:0. Kolejny mecz Marokańczycy rozegrają w sobotę o 16:00.

Portugalia rozbiła Szwajcarię, hat-trick Ramosa

Mogło się wydawać po fazie grupowej, że mecz Portugalii ze Szwajcarią będzie bardzo wyrównany. Tymczasem podopieczni Santosa już od pierwszych minut pokazali, że prezentują się znacznie lepiej od Helwetów, a ich przewaga z każdą minutą rosła. Portugalczycy już do przerwy pewnie prowadzili 2:0 pokazując swoją wyższość nad rywalem i na niewiele mu pozwalając. Szwajcarzy w przerwie mogli jeszcze mieć nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale dwa szybkie gole po zmianie stron definitywnie zamknęły ten pojedynek. Honorową bramkę dla Helwetów zdobył co prawda Akanji w 58. minucie, ale później swoją wyższość znów pokazali Portugalczycy, którzy zdobyli dwa kolejne gole i zasłużenie wygrali 6:1.