Mundial: wicemistrz świata gra dalej, Brazylia nie zawiodła – wyniki poniedziałkowych spotkań

Dominik Livaković
PressFocus Na zdjęciu: Dominik Livaković

Na poniedziałek zaplanowano dwa spotkania w ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W pierwszym meczu reprezentacja Japonii podejmowała Chorwację i to zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia awansował dalej. Nie obyło się jednak bez problemów, bowiem do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Brazylijczycy spełnili oczekiwania i pewnie ograli Koreańczyków 4:1, dzięki czemu zmierzą się z Chorwatami w ćwierćfinale MŚ 2022.

Dominik Livaković bohaterem Chorwatów

Reprezentacja Chorwacji w regulaminowym czasie gry i dogrywce nie potrafiła pokonać Japonii, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs jedenastek, gdzie bohaterem został Dominik Livaković. Bramkarz Dinama Zagrzeb obronił bowiem trzy rzuty karne wykonywane przez piłkarzy zespołu z Azji. Wynik tego meczu w 43. minucie otworzył Daizen Maeda.

Japończycy z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez kilkanaście minut, ponieważ tuż po przerwie, w 55. minucie, stan gry wyrównał Ivan Perisić. Przez kolejne minuty i w dogrywce bramek nie zobaczyliśmy, a w rzutach karnych swój kunszt pokazał wyżej wspomniany Dominik Livaković, który świetnymi paradami załatwił swojej drużynie awans do ćwierćfinału MŚ 2022.

Brazylijczycy dali show w starciu z Koreańczykami

Reprezentacja Brazylii pewnie pokonała Koreę Południową 4:1 w meczu w ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Tym samym popularni “Canarinhos” awansowali dalej, a w ćwierćfinale zmierzą się z Chorwatami. To spotkanie odbędzie się w piątek 9 grudnia o godzinie 16:00.

Autorami bramek dla pięciokrotnych mistrzów świata byli Vinicius Junior, Neymar, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Akcja poprzedzająca trafienie napastnika Tottenhamu Hotspur była ozdobą pojedynku na Stadium 974 w Dosze. Honorowego gola azjatyckiej drużynie zapewnił Paik Seung-Ho.

Podopieczni Tite są jednymi z głównych kandydatów do końcowego triumfu na trwającym mundialu w Katarze, a swoją fantastyczną grą potwierdzają wielkie aspiracje.