Van Gaal po odpadnięciu Holandii z mundialu. “Nie mam sobie nic do zarzucenia”

Louis Van Gaal
fot. PressFocus Na zdjęciu: Louis Van Gaal

Reprezentacja Holandii pokazała niezwykły charakter w meczu przeciwko Argentynie, mimo że Oranje ostatecznie zakończyli już udział w turnieju. Louis Van Gaal przekonywał po starciu z Albiceleste, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

  • Reprezentacja Holandii na ćwierćfinale zakończyła swój udział na mistrzostwach świata w Katarze
  • Louis Van Gaal nie czuje się winny odpadnięcia Oranje z mundialu
  • 71-latek skomentował odpadnięcie Pomagańczowych z turnieju

Van Gaal nie obwinia się po odpadnięciu Holandii z mundialu

Reprezentacja Holandii po dogrywce remisowała z Argentyną (2:2) w spotkaniu 1/4 finału mistrzostw świata. Ostatecznie przegrała natomiast z mistrzami Ameryki Południowej w konkursie rzutów karnych (3:4). Kilka słów na temat pracy z reprezentacją Holandii wyraził opiekun Oranje.

Nie mam sobie nic do zarzucenia. W moich 20 meczach, w których prowadziłem reprezentację Holandii, nie przegraliśmy ani razu – mówił Louis Van Gaal cytowany przez Goal.com.

Nie wiem, ile meczów wygraliśmy – można to wyszukać w Google, wpisując: “Drużyna Holandii, Louis van Gaal” – kontynuował doświadczony trener.

Nie sądzę, żebym został pokonany – o naszym odpadnięciu zdecydowały po prostu rzuty karne, a w nich wiadomo, że wszystko jest możliwe – zakończył 71-latek.

Reprezentacja Holandii długo nie będzie odpoczywać, bo już w marcu zacznie eliminacje do Euro 2024. Pierwszym przeciwnikiem Pomarańczowych będzie Francja. W drugim spotkaniu w marcu Oranje zmierzą się z kolei z Gibraltarem.

Czytaj więcej: Weghorst a konflikt z Messim. “Chciałem uścisnąć mu dłoń, ale mnie odtrącił”

Komentarze