Problemów Senegalu ciąg dalszy. Dwóch piłkarzy zakończyło mecz z urazami

Cheikhou Kouyate
Pressfocus Na zdjęciu: Cheikhou Kouyate

Spotkanie z Holandią było wyjątkowo pechowe dla reprezentacji Senegalu. Lwy Terangi wykreowały sobie wiele okazji, ale przegrały mimo to 0:2. Na domiar złego aż dwóch piłkarzy Senegalu opuściło murawę przedwcześnie z powodu kontuzji.

• W pierwszym meczu grupowym Senegal mierzył się z Holandią
  • Lwy Terangi miały wiele okazji bramkowych, jednak przegrały 0:2
  • Boisko z urazami opuścili Abdou Diallo i Cheikhou Kouyate

Urazy Diallo i Kouyate poważnym problemem dla sztabu szkoleniowego

Spotkanie Senegalu z Holandią zapowiadało się jako starcie dwóch silnych reprezentacji. Większe szanse przed meczem bukmacherzy dawali zespołowi Oranje, który do przerwy mocno rozczarowywał. Podopieczni Louisa van Gaala wycisnęli jednak maksimum ze swoich akcji i wygrali 2:0 po golach Gakpo i Klaassena.

To jednak nie koniec złych wiadomości dla sztabu szkoleniowego mistrza Afryki. Murawę przedwcześnie opuściło aż dwóch piłkarzy wyjściowego składu. Już w 62 minucie z powodu urazu boisko opuścił Abdou Diallo. Dołączył do niego także 10 minut później Cheikhou Kouyate. Kontuzja pomocnika Nottingham Forest zdaje się poważna.

32-latek murawę opuszczał na noszach przy asyście wielu medyków. Zmienił go Pape Gueye. Sztab szkoleniowy Senegalu nie opublikował jeszcze oficjalnego komunikatu na temat stanu zdrowia obu zawodników, jednak ich występ w spotkaniu grupowym z Katarem stoi pod znakiem zapytania.

Przeczytaj: Reprezentacja Iranu pobiła niechlubny rekord