Śmiała deklaracja trenera Argentyny. “Wygramy z Polakami”

Lionel Scaloni
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Scaloni

Reprezentacja Argentyny dzięki zwycięstwu nad Meksykiem przedłużyła swoje szanse na wyjście z grupy. Trener Albicelestes zadeklarował już nawet, że jego drużyna wygra w ostatnim meczu z Polską.

• Argentyna dzięki wygranej z Meksykiem wskoczyła na drugie miejsce w grupie C
  • Albicelestes w ostatnim meczu fazy grupowej zagrają z Polską
  • Trener Argentyńczyków zapowiedział, że jego zespół wygra to spotkanie

Scaloni pewny siebie przed starciem z biało-czerwonymi

Spore problemy reprezentacji Argentyny sprawił w sobotę Meksyk. Trójkolorowi skutecznie bronili się w pierwszej połowie spotkania i uniemożliwiali podopiecznym Lionela Scaloniego rozgrywanie piłki na swojej połowie. Przełamanie nastąpiło dopiero w 64 minucie, kiedy znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Lionel Messi

Golkiper Argentyny odetchnął po zwycięstwie. “Rozmawiałem dużo z moim psychologiem”
Emiliano Martinez

Emiliano Martinez po sobotnim zwycięstwie nad Meksykiem był wniebowzięty. Golkiper reprezentacji Argentyny przyznał, że po porażce w pierwszym spotkaniu z Arabią Saudyjską potrzebował wsparcia psychologa. Porażka w pierwszym meczu z Arabią Saudyjską mocno straumatyzowała piłkarzy Argentyny Wspomniał o tym w rozmowie po meczu z Meksykiem Emiliano Martinez Golkiper Albicelestes potrzebował wsparcia psychologicznego Martinez po porażce

Kamień z serca zdecydowanie spadł selekcjonerowi Argentyny, który po spotkaniu pokusił się już o odważną deklarację. Zapowiedział, że jego drużyna wygra w ostatnim meczu z reprezentacją Polski.

– Polska gra inaczej niż dotychczasowi przeciwnicy. Zresztą, każdy, kto gra z nami, zmienia taktykę. Nie tylko dlatego, że mamy Leo, ale dlatego, że mamy bardzo dobrych piłkarzy. Czeka nas trudne zadanie – stwierdził.

– Cieszymy się, ale od niedzieli przygotowujemy się już do następnego meczu. Musisz znaleźć odpowiedni balans. Spróbujemy wygrać… Albo nie, nie użyję słowa “spróbujemy”. Wygramy spotkanie z Polakami. Wygramy, tego właśnie chcemy – dodał.

Biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną w środę. Spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 20:00.