Kane nie zagra z tęczową opaską na mundialu, FIFA wprowadziła zakaz

Harry Kane
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Harry Kane

Reprezentacja Anglii w poniedziałek zaczyna rywalizację na mistrzostwach świata w Katarze. Tymczasem władze FIFA zakazały ekipie z Wysp Brytyjskich noszenia antydyskryminacyjnego stroju One Love u kapitana w trakcie mundialu.

  • Reprezentacja Anglii zacznie mundial meczem z Iranem
  • Przed tym spotkaniem dużo mówi sie o opasce kapitańskiej
  • Jasne jest już, że Harry Kane nie będzie mógł wystąpić z częścią stroju antydyskryminacyjnego

Kane nie zagra na mundialu z opaską One Love

Reprezentacja Anglii w poniedziałek o godzinie 14:00 zmierzy się w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata z Iranem. Już wiadomo, że Harry Kane nie będzie mógł zagrać w tym spotkaniu tęczową opaską na ramieniu.

Synowie Albionu w przeddzień pierwszego meczu w turnieju z Iranem otrzymali odpowiedź od FIFA. Organizacja przekazała, że ​​jej zasady nie pozwalają angielskiemu zawodnikowi nosić opaski One Love. Angielska Federacja Piłki Nożnej jest rozczarowana tą decyzją.

Zobacz także:

Enner Valencia pierwszym bohaterem mundialu w Katarze
Moises Caicedo i Enner Valencia

Enner Valencia został pierwszym bohaterem mistrzostw świata. Ekwadorski napastnik zanotował dublet w spotkaniu otwarcia mundialu w Katarze, przyczyniając się w dużym stopniu do tego, że La Tri wygrali z Katarem (2:0) w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej turnieju. Reprezentacja Ekwadoru pokonała Katar, ale efektu wow nie było Bohaheterm La Tri został Enner Valencia 33-letni zawodnik

Czytaj dalej…

Niektóre drużyny, które zgodziły się nosić opaskę One Love w Katarze, obawiają się, że kapitan może zostać usunięty z boiska zaraz po rozpoczęciu meczu. Choć w komunikacie FIFA nie zostało to przedstawione.

W prywatnych wiadomościach FIFA informowała natomiast, że ​​musi zatwierdzić wszelkie zmiany w strojach noszonych przez piłkarzy na boisku. Organizacja w sobotę zaprezentowała alternatywne opaski z wyrazami solidarności.

W grupie B reprezentacja Anglii będzie rywalizować również z USA i Walią.

Czytaj więcej: Anglia – Iran: typy, kursy, zapowiedź (21.11.2022)

Komentarze