Enner Valencia pierwszym bohaterem mundialu w Katarze

Moises Caicedo i Enner Valencia
fot. PressFocus Na zdjęciu: Moises Caicedo i Enner Valencia

Enner Valencia został pierwszym bohaterem mistrzostw świata. Ekwadorski napastnik zanotował dublet w spotkaniu otwarcia mundialu w Katarze, przyczyniając się w dużym stopniu do tego, że La Tri wygrali z Katarem (2:0) w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej turnieju.

  • Reprezentacja Ekwadoru pokonała Katar, ale efektu wow nie było
  • Bohaheterm La Tri został Enner Valencia
  • 33-letni zawodnik zdobył dwie bramki w niedzielnym starciu mistrzostw świata

Katar – Ekwador: Enner Valencia gwiazdą meczu i z dubletem

Enner Valencia strzelił pięć ostatnich goli na mistrzostwach świata. Zawodnik ten zdobył trzy bramki na mundialu w 2014 roku. Tymczasem na trwającym turnieju piłkarz zanotował dwa trafienia.

Tylko trzech piłkarzy strzelił więcej goli z rzędu dla tej samej reprezentacji na mundialu. Byli nimi Portugalczyk Eusebio w 1966 roku, Włoch Paolo Rossi w 1982 roku oraz Rosjanin Oleg Salenko w 1994 roku.

Valencia może się tez pochwalić tylko, że strzelił dla Ekwadoru na mundialach więcej goli, niż jakikolwiek inny zawodnik w historii turnieju. Okazję na poprawę tego bilansu piłkarz będzie miał już 25 listopada, gdy Ekwador zmierzy się z Holandią. Ostatnim rywalem teamu z Ameryki Południowej będzie Senegal, a to spotkanie odbędzie się 29 listopada.

Valencia ma na swoim koncie 74 występy w reprezentacji Ekwadoru. Debiut w drużynie narodowej zaliczył w marcu 2012 roku. Jak na razie strzelił 35 goli.

Czytaj więcej: Ekwador udanie rozpoczął mundial, bezbarwny Katar tylko tłem [WIDEO]

Komentarze