Jublieuszowy mecz Glika przeciwko Meksykowi

Kamil Glik
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Glik

Kamil Glik rozpoczął mecz przeciwko Meksykowi na mistrzostwach świata w Katarze od pierwszej minuty. Dla polskiego defensora był to setny występ w reprezentacji Polski.

  • Kamil Glik przeciwko Meksykowi rozegrał setny mecz w reprezentacji Polski
  • Glik zadebiutował w polskiej kadrze w 2010 roku
  • Na swoim koncie ma sześć goli

Setny mecz Kamila Glika w reprezentacji

Kamil Glik w reprezentacji Polski zadebiutował w 2010 roku. Swoją szansę otrzymał od Franciszka Smudy w towarzyskim meczu z Tajlandią. W czasie swojej dwunastoletniej kariery sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców, a z Meksykiem rozegrał setne spotkanie.

Dla Kamila Glika mistrzostwa świata w Katarze będą już czwartą wielką imprezą. Wcześniej był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2016 i 2020 roku, a także mundialu w 2018 roku.

Messi po sensacyjnej porażce: dawno nie mierzyliśmy się z taką sytuacją
Lionel Messi

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując w pierwszej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze Argentynę (2:1). Po spotkaniu kapitan Albicelestes, Lionel Messi, odnosił się do poczucia jedności w drużynie. Lionel Messi otworzył wynik meczu Argentyny z Arabią Saudyjską W drugiej połowie rywale z nawiązką odrobili jednak straty i wygrali 2:1 Gwiazda PSG przekonuje,

Czytaj dalej…

Sto występów w polskiej kadrze ma także Grzegorz Lato, z którym Glik zrównał się występując przeciwko Meksykowi. Więcej występów dla Biało-Czerwonych mają tylko Michał Żewłakow, Jakub Błaszczykowski, także nadal występujący w reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Zobacz również: Collina wyjaśnia, skąd tyle minut doliczonych do każdej połowy na mundialu

Komentarze