Kamil Glik

Kamil Glik

Kamil Glik to jeden z najlepszych środkowych obrońców w historii reprezentacji Polski. Brał z nią udział w Euro 2016 i Mundialu w 2018 roku. Aktualnie jest zawodnikiem Benevento.

Czytaj dalej…

Kamil Glik – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKamil Glik
Data urodzenia3 lutego 1988 roku
Miejsce urodzenia Jastrzębie-Zdrój
NarodowośćPolska
Aktualny klubBenevento Calcio
PozycjaŚrodkowy obrońca
Waga80 kg
Wzrost1,90 m

Kamil Glik – kariera

W wieku 19 lat Glik był zawodnikiem Realu Madryt C, czyli drugiego rezerwowego zespołu Królewskich. Po rocznym pobycie wrócił jednak do Polski i reprezentował barwy Piasta. Stąd przeniósł się do Palermo. Tak rozpoczęła się jego udana kariera we Włoszech. Najdłużej, bo przez pięć lat zakładał koszulkę Torino, którego był kapitanem. Dla turyńczyków rozegrał ponad 170 spotkań i strzelił 13 goli.

Latem 2016 roku Glik został piłkarzem Monaco, z którym wygrał mistrzostwo Francji oraz rywalizował w półfinale Ligi Mistrzów. Indywidualnie miał podobne statystyki jak w Torino. W 2020 roku przeszedł do Benevento, z którym spadł do Serie B.

Glik w reprezentacji Polski debiutował jeszcze za kadencji Franciszka Smudy w 2010 roku z Tajlandią. Łącznie na swoim koncie ma już ponad 80 występów. Zagrał także na Euro 2016, Euro 2020 i Mundialu w 2018 roku.

Kamil Glik – aktualności