Messi po sensacyjnej porażce: dawno nie mierzyliśmy się z taką sytuacją

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując w pierwszej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze Argentynę (2:1). Po spotkaniu kapitan Albicelestes, Lionel Messi, odnosił się do poczucia jedności w drużynie.

• Lionel Messi otworzył wynik meczu Argentyny z Arabią Saudyjską
  • W drugiej połowie rywale z nawiązką odrobili jednak straty i wygrali 2:1
  • Gwiazda PSG przekonuje, że Albicelestes wciąż stać na wielkie rzeczy podczas trwającego turnieju

“Będziemy bardziej zjednoczeni, niż kiedykolwiek”

Rozpoczął się zaledwie trzeci dzień Mistrzostw Świata w Katarze, a już doszło do jednej, ogromnej sensacji. Choć Lionel Messi otworzył w pierwszej połowie wynik meczu dla reprezentacji Argentyny, po przerwie Arabia Saudyjska strzeliła dwa gole. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1, a Albicelestes rozpoczęli mundial od falstartu. Kapitan latynoskiej kadry nie uciekł od odpowiedzialności po ostatnim gwizdku sędziego.

Nie ma dla nas wymówek. Będziemy teraz jeszcze bardziej zjednoczeni. Ta grupa jest bardzo mocna i dostaliśmy na to dowód. To sytuacja, przez którą nie przechodziliśmy od długiego czasu. Musimy teraz pokazać, że trzymamy się razem jako zespół – powiedział Messi.

Przypomnijmy, że Argentyna jechała na turniej w roli jednego z faworytów do sięgnięcia po Puchar Świata. To oznacza, że zdobywcy Copa America będą walczyć jak lwy o zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach grupowych. Albicelestes zmierzą się z reprezentacją Polski w trzeciej kolejce. Oby do tego czasu Biało-czerwoni wciąż mieli, o co walczyć.

Argentyna zmierzy się w drugiej kolejce z Meksykiem już w sobotę. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 20:00.