“Jeśli nie jesteś skuteczny w piłce nożnej, nic nie wygrasz”

Thomas Mueller
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thomas Mueller

Reprezentacja Niemiec rozczarowała w swoim pierwszym meczu na mundialu w Katarze. Podopieczni Hansiego Flicka, mimo że pierwsi wyszli na prowadzenie w starciu z Japonią, to ostatecznie przegrali (1:2). Po zakończeniu spotkania kilka słów na temat rywalizacji wyraził Thomas Mueller.

  • Reprezentacja Niemiec zaczęła mistrzostwa świata w Katarze jeszcze gorzej od Polaków
  • Ekipa Hansiego Flicka niespodziewanie przegrała z Japonią (1:2)
  • O podsumowanie spotkania poproszony został Thomas Mueller

Niemcy w bardzo trudnym położeniu

Reprezentacja Niemiec zaczynała mistrzostwa świata jako jeden z pretendentów do końcowego triumfu. Tymczasem aktualnie Die Mannschaft mają sytuacje nie do pozazdroszczenia. Po pierwsze przegrali spotkanie otwarcia, a po drugie już za kilka dni zagrają z liderem grupy z Hiszpanią.

Czuję, że graliśmy dobrze przez długi czas, ale w piłce nożnej trzeba zamienić przewagę na bramki. Nam natomiast zabrakło skuteczności – mówił Thomas Mueller cytowany przez profil Bayern & Germany na Twitterze.

Zobacz także:

Niemcy zasłonili usta przed meczem z Japonią. “Chcieliśmy, aby nasz głos został usłyszany”
Piłkarze reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec przed swoim pierwszym meczem na mistrzostwach świata w Katarze wyróżniła się gestem z zamkniętymi ustami. O co chodziło czterokrotnym mistrzom świata? Pojawiło się oficjalne wyjaśnienie w sprawie. Reprezentacja Niemiec przed rozpoczęciem meczu pozwoliła sobie na enigamtyczny gest solidarności Biuro prasowej Die Mannschaft wyjaśniło, co to miało symbolizować Niemcy wciąż są zniesmaczeni tym, że

Czytaj dalej…

Zaczynanie mundialu od porażki jest śmieszne, ale patrząc na to, jak traciliśmy bramki, może powiedzieć, że jest ona niezasłużona – kontynuował zawodnik.

Musimy przeanalizować ten mecz. Przyznanie się do porażki nigdy nie jest łatwe. Musimy zachować jednak obiektywizm – porażkę łatwo analizować pod kątem piłkarskim, ale trudno postrzegać emocjonalnie. Jeśli nie jesteś skuteczny w piłce nożnej, nic nie wygrasz – podsumował Mueller.

Czytaj więcej: Kolejna sensacja w Katarze, Japonia pogrąża reprezentację Niemiec

Komentarze