Niemcy zasłonili usta przed meczem z Japonią. “Chcieliśmy, aby nasz głos został usłyszany”

Piłkarze reprezentacji Niemiec
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec przed swoim pierwszym meczem na mistrzostwach świata w Katarze wyróżniła się gestem z zamkniętymi ustami. O co chodziło czterokrotnym mistrzom świata? Pojawiło się oficjalne wyjaśnienie w sprawie.

  • Reprezentacja Niemiec przed rozpoczęciem meczu pozwoliła sobie na enigamtyczny gest solidarności
  • Biuro prasowej Die Mannschaft wyjaśniło, co to miało symbolizować
  • Niemcy wciąż są zniesmaczeni tym, że ich kapitan nie mógł zagrać w opasce z OneLove

Reprezentacja Niemiec za różnorodnością i wzajemnym szacunkiem

Reprezentacja Niemiec z dużymi nadziejami przystąpiła do mistrzostw świata w Katarze. Nasi zachodni sąsiedzi mają zamiar w końcu zachwycić swoich kibiców po kilku turniejach bez rewelacji.

Tymczasem przed starciem z Japonią w trakcie wspólnego zdjęcia niemieccy piłkarze zakrywali usta dłońmi. Jak się okazało, była to reakcja na zakaz noszenia tęczowej opaski kapitana OneLobe jako manifestacja jedności w obronie mniejszości.

“Chcieliśmy wykorzystać funkcję kapitana do podtrzymania wartości, które podzielamy w reprezentacji Niemiec: różnorodności i wzajemnego szacunku. Wraz z innymi narodami chcieliśmy, aby nasz głos został usłyszany” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany przez biuro prasowe Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej.

” To wcale nie jest przesłanie polityczne, ponieważ prawa człowieka nie podlegają negocjacjom. To powinno być brane za pewnik, ale nadal nie jest. Dlatego ten gest był dla nas tak ważny. Odmawianie nam noszenie takiej opaski jest jak zamykanie nam ust. Stoimy na swoim stanowisku” – czytamy dalej.

Niemiecki team kolejne spotkanie na mundialu w Katarze rozegra już w niedzielę 27 listopada, mierząc się o godzinie 20:00 z Hiszpanią.

Czytaj więcej: Dania wzorem Niemiec sprzeciwia się Gianniemu Infantino

Komentarze