Goycochea: Argentyna może stawić czoła każdemu

Piłkarze reprezentacji Argentyny
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Argentyny

Reprezentacja Argentyny jest jednym z głównych kandydatów do wygrania mistrzostwa świata w Katarze. Tymczasem na temat reprezentacji Polski, a także celów Albicelestes na turniej wypowiedział się Sergio Javier Goycochea, który jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy w historii argentyńskiej piłki nożnej.

  • Argentyna ma zamiar na mundialu w Katarze wywalczyć trzecie mistrzostwo świata w historii
  • Na temat zespołu Lionela Scaloniego i rywali Argentyny w grupie C głos zabrał Sergio Javier Goycochea w rozmowie z Wettbasis.com
  • 59-latek dał do zrozumienia, że najbardziej wyczekiwanym meczem wśród argentyńskich kibiców w fazie grupowej, jest starcie z Polską

“Na papierze dobra grupa”

Reprezentacja Argentyny mistrzostwa świata w Katarze zacznie od starcia z Arabią Saudyjską. Dwukrotni mistrzowie świata przystąpią do tej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Ostatni zwycięzcy Copa America wydają się spokojni o swoje występy w fazie grupowej, o czym opowiedział Sergio Javier Goycochea w rozmowie z Wettbasis.com.

– W porównaniu z innymi mistrzostwami świata, drużyna jest w dobrym nastroju. Zespół jest zgrany, a zawodnicy zaangażowani w pracę, co jest bardzo ważne. I z Messim, który jest wypoczęty w porównaniu do innych turniejów z przeszłości – powiedział były bramkarz.

Argentyna to zawsze Argentyna. Na mistrzostwach świata często zdarzają się niespodzianki, ale myślę, że reprezentacja Argentyny może stawić czoła każdemu przeciwnikowi – uzupełnił Goycochea.

Zobacz także:

Dzienniki z mundialu #4. Uberem z pustyni. “Nie wejdziesz z komputerem”
Grupowa fotka po meczu

Trzeba im to przyznać – zrobili wiele, by pisało się o nich dobrze. Ale wystarczyło, by zaczął się mundial, a pojawiły się – modne ostatnio słowo – niedociągnięcia. Wiozącemu nas na mecz kierowcy autobusu chyba nikt nie zdradził trasy, bo pod stadionem całkiem pobłądził, by wyrzucić nas kilometr od wejścia dosłownie na środku drogi. Pięćdziesięciokilometrową

Czytaj dalej…

W rozmowie z wicemistrzem świata z 1990 roku nie zabrakło głosu na temat polskiej ekipy. Miało to miejsce przy ocenie grupy.

– Dla mnie to dobra grupa na papierze. Początek turnieju jest łatwy, potem przeciwnicy stają się coraz silniejsi. Jeśli chodzi o moje odczucia, to, zaczynamy z najsłabszym rywalem. Potem jest Meksyk i wreszcie Polska, która ma dobry zespół, z Robertem Lewandowskim na czele – mówił Goycochea.

Konfrontacja reprezentacji Argentyny z Biało-czerwonymi odbędzie się 30 listopada (środa) o godzinie 20:00: Według ekspertów faworytem w tym starciu są aktualni mistrzowie Ameryki Południowej.

Czytaj więcej: Meksyk – Polska: typy, kursy, zapowiedź (22.11.2022)

Komentarze