Bale: chcemy zainspirować młode pokolenie

Gareth Bale
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Bale

Już w poniedziałek Walia rozegra swój pierwszy mecz na mundialu od 1958 roku, w którym zmierzy się ze USA. Na przedmeczowej konferencji prasowej nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawalnego zawodnika walijskiej reprezentacji Garetha Bale’a.

  • Walia zagra po raz pierwszy na mundialu od 1958 roku
  • Przed meczem z USA wypowiedział się Gareth Bale
  • Początek meczu o godzinie 20:00

Walia wraca na mundial po 64 latach przerwy

– Jestem dokładnie w tym miejscu, o którym zawsze marzyłem. W zeszłym tygodniu cała drużyna ciężko pracowała dostosowując się upałów i strefy czasowej. Teraz już nie mamy żadnych wymówek. Przed nami pierwszy mecz, a celem są oczywiście trzy punkty – powiedział Bale.

Bale występuje na amerykańskich boiskach już pewnego czasu, dlatego zdążył poznać tamtejszą filozofię gry w piłkę nożną. – Mam pewne doświadczenie z grą przeciwko niektórym drużynom z USA. Mają dobry, młody skład z kilkoma fantastycznymi graczami. Nie mamy złudzeń, że do Kataru przyjechali po zwycięstwa. Znamy jednak ich słabości. Nie mogę się nimi teraz z wami dzielić, ale jeśli będziemy trzymać się naszego planu gry i robić to, co robimy, wszystko będzie w porządku.

Bale już w wieku 16 lat zadebiutował w reprezentacji Walii marząc o wyjeździe na mistrzostwa świata. – Jako dziecko marzysz o zobaczeniu Walii na mistrzostwach świata, ale bycie w drużynie, która to osiąga, to niesamowite uczucie. To zaszczyt – przyznał były gracz Realu Madryt.

– Jeśli chodzi o oglądanie mistrzostw świata, zawsze było to trochę rozczarowujące, ponieważ nie było tam Walii. W dzieciństwie odbiera to odrobinę wyjątkowości. Wszyscy marzyli o tym od tak dawna. Bycie drużyną, która przekroczyła granicę, było dla nas niewiarygodne, ale co najważniejsze, najlepszą rzeczą było zrobienie tego dla naszego kraju, zainspirowanie kolejnego pokolenia i sprawienie, by więcej dzieci grało w piłkę nożną. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mieć silniejszą drużynę narodową w przyszłości – dodał.

Walia w pierwszym meczu turnieju zmierzy się z USA. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej rywalizować będzie z Iranem oraz Anglią.

Zobacz również: Ceremonia otwarcia MŚ 2022 za nami: mundial otwarty [WIDEO]

Komentarze